شورای شهر ۱۰ هزار میلیارد ریال برای کاهش مشکلات ترافیکی کرج تصویب کرد

کرج – ایرنا – شهردار کرج از تصویب 10 هزار میلیارد ریال برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و مترو ی کرج توسط شورای اسلامی این کلانشهر خبرداد.

به گزارش ایرنا، علی اصغر کمالی زاده روز چهارشنبه در آیین گشایش پارکینگ مکانیزه عمومی و مدیریت شهری کرج اظهارداشت: این مصوبه برای اولین بار و در دوره شورای پنجم کرج صورت گرفت.

وی خاطر نشان کرد: شورای پنجم شهر کرج اکنون ۲ رویکرد را دنبال می کند که بحث محیط زییست و حمل و نقل عمومی بوده که روز به روز نیاز کلانشهر به این مقوله ها افزایش می یابد.

کمالی زاده بیان داشت: ترافیک و مشکلات حمل و نقل می تواند اثرات منفی زیادی بر محیط زیست داشته باشد و تلاش می‌کنیم گام های زیادی در این بخش برداشته شود.

وی دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه همکاری با بخش خصوصی در دستور کار مدیریت شهری کرج قرار دارد، گفت: با وجود شرایط اقتصادی خاص کشور و کرج توسعه پارکینگ‌های عمومی با همکاری بخش خصوصی در دستورکار قرار دارد.

شهردار کرج بیان داشت: در هسته مرکزی شهر کرج با توجه به کثرت مراکز تجاری و تراکم بازار به افزایش پارکینگ عمومی نیاز بیشتری داریم.

کمالی زاده، ظرفیت پارکینگ مکانیزه شهر کرج که امروز به بهره برداری رسید را ۱۹۲ دستگاه خودرو اعلام کرد و افزود: برای احداث پارکینگ مذکور ۴۰ میلیارد ریال هزینه شد که تجهیزات آن نیز در سال‌های گذشته از کشور کره خریداری شده است.

این چهارمین پارکینگ مکانیزه عمومی است که توسط شهرداری کرج ساخته می شود.

اکنون تکمیل بخشی از خط ۲ قطار شهری کرج به عنوان یکی از موضوعات مهم حمل و نقل عمومی این شهر در دستور کار قرار دارد.

عملیات احداث خط ۲ قطار شهری کرج سال ۸۵ آغاز شد که این خط به علت مشکلات مالی پس از گذشت ۱۴ سال هنوز تکمیل نشده است.

طول این خط ۲۷ کیلومتر است که تاکنون حدود ۱۵ کیلومتر تونل آن حفاری شده است.

بخشی از اعتبار مورد نیاز این پروژه از محل منابع ملی و بخش دیگر توسط مدیریت شهری کرج تامین می شود.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =