۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۹
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83350189
۰ نفر
پیش خرید گندم قزوین توسط اتباع بیگانه ممنوع است

قزوین - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: هرگونه پیش خرید گندم از سوی اتباع بیگانه از جمله عر اقی ها در استان ممنوع بوده و باید با رصدهای لازم از این اقدام جلوگیری شود.

محمد قاسمی روز چهارشنبه در اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین افزود: بررسی‌ها نشان داده که نرخ خرید تضمینی گندم برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد و همین پایین بودن قیمت‌ها باعث شده تا فروشنده نتواند با رغبت و رضایت محصولاتش را به فروش رسانده و همواره به دنبال خریدار با قیمت بالاتر باشد.

وی با بیان اینکه حوزه خرید و فروش گندم نیازمند برنامه ریزی و توجه بیشتری است، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که همواره باید در سرلوحه کار مسئولان قرار بگیرد، توجیه کشاورزان نسبت به این محصول استراتژیک است و باید شرایطی فراهم شود تا همکاری و هماهنگی لازم صورت پذیرد.

قاسمی به اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با قاچاق گندم در استان پرداخت و گفت: نیروهای انتظامی اقدامات خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق گندم انجام می‌دهند، اما هنوز زیرساخت‌های لازم را در اختیار ندارد که باید برای حل و جبران آن تلاش کنند.

این مسئول قضائی به نقش و اهمیت پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و تاکید کرد: اقدامات پیشگیری از وقوع جرم در استان گرچه قابل تقدیر است، اما هنوز کافی نیست و باید اقدامات بیشتری در سرلوحه کاری قرار دهیم.

قاسمی تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرم باید به یک باور تبدیل شود و تا زمانی که مدیران استان به این باور نرسند که پیشگیری از وقوع جرم بهتر از اقدامات درمانی است، راهکار اساسی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی نخواهیم داشت.

۶۰۱۲*۹۹۲۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =