معاون استاندار: نمایشگاه مقابله با مواد مخدر در استان سمنان برپا شود

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: نمایشگاه های مقابله با مواد مخدر به منظور تلنگری برای جوانان در معرض خطر اعتیاد در این استان برپا شود.

حبیب الله خجسته پور روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان در سالن کوثر استانداری، افزود: اقدام ها و برنامه ها در طول هفته مبارزه با مواد مخدر به گونه ای اعمال و اطلاع رسانی شود که همه اقشار جامعه را در برگیرد و عموم از آن آگاهی یابند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان خاطر نشان کرد: برنامه های هفته مبارزه با موادمخدر نباید تنها جامعه هدف خاصی را تحت پوشش قرار دهد.

وی به لزوم حساس سازی در برنامه های پیشگیری و مقابله با مواد مخدر تاکید کرد و افزود: توسعه و گسترش برنامه های مبارزه با موادمخدر افراد در معرض خطر بیشتر را دچار حساسیت کند.

خجسته پور با تاکید بر توزیع و اجرای مناسب برنامه ها در نقاط مختلف این استان، افزود: حضور موثران بخش های مختلف که به نوعی برای جامعه مرجع محسوب می شوند در اقدام های مبارزه و مقابله با مواد مخدر ضروری است.

وی با اشاره به نامگذاری روز جهانی مبارزه با موادمخدر، بیان کرد: نامگذاری ها برای یادآوری و تذکر است اما قرار نیست تمام اقدام ها در حوزه پیشگیری، مقابله و درمان تنها به این مدت محدود شود.

خجسته پور با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال گذشته ثابت کرده که در مبارزه با موادمخدر اهتمام ویژه ای دارد، تصریح کرد: تقدیم چهار هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در امر مبارزه و مقابله با مواد مخدر نشان از عزم جدی این نظام در این زمینه دارد.

لزوم تدوین برنامه های محتوایی در مقابله با مواد مخدر

به گفته خجسته پور، برگزاری نمایشگاه های مقابله با موادمخدر، تلنگری بر جوانان که به صورت بالقوه در معرض خطر اعتیاد به مواد مخدر قرار دارند به حساب می آید.

وی گفت: مبارزه با موادمخدر در قالب زبان هنر اثرگذاری مطلوب تری را در جامعه به ویژه برای نسل جوان در پی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان ادامه داد: ورزش به خصوص ورزش همگانی همچون پیاده روی، کوهپیمایی و دوچرخه سواری پیشگام در مبارزه با مواد مخدر است.

وی اظهارداشت: تبلیغات محیطی یکی از شیوه های پیام رسانی است اما در این مساله باید از فعالیت های تکراری اجتناب کرد.

وی تاکید کرد: استفاده از پیام با محتوای اثرگذار در تبلیغات محیطی در نظر گرفته شود.

بهره گیری از ظرفیت سمن ها در مقابله با اعتیاد

خجسته پور افزود: بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در حوزه های پیشگیری، مقابله و درمان با موادمخدر الزامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان ادامه داد: در حوزه آسیب های اجتماعی، برنامه های محله محور با نگاه آموزشی و فرهنگی اجرا شود.

خجسته پور با اشاره به آغاز تعطیلات مدارس، یادآور شد: دستگاه های متولی غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در هفته مبارزه با مواد مخدر که همزمان با آغاز تعطیلات تابستانی مدارس است، به برنامه های مقابله و پیشگیری از اعتیاد برای این قشر توجه کنند.

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور جمعی از مسوولان دستگاه های اجرایی با هدف اعلام برنامه های این دستگاه ها در هفته مبارزه با موادمخدر برگزار شد.

هفته مبارزه با مواد مخدر از یکم تا هفتم تیر ماه است.

۷۴۰۸/‏۹۸۹۱