مصرف برق ادارات سیستان و بلوچستان توسط شرکت توزیع برق رصد می‌شود

زاهدان- ایرنا- مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل گرما و استفاده بیشتر از انرژی وضعیت مصرف برق ادارات توسط سیستم پایش توسط این شرکت رصد و میزان افزایش و یا کاهش مصرف به استاندار این استان اطلاع داده می‌شود.

میلاد شجاعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مصرف برق تمام ادارت سیستان و بلوچستان رصد و پایشو نکات لازم در صرفه جویی مصرف انرژی اطلاع رسانی می شود.

وی ادامه داد: از زمان انجام این پایش بسیاری از ادارات همکاری لازم در زمینه کاهش مصرف برق را انجام و برخی دیگر این همکاری را نداشته اند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان به افزایش ۱۰ درصدی مصرف برق با آغاز  فصل گرما در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل گرما و نیاز بیشتر به مصرف برق لازم است تمام ادارت و مردم در خصوص استفاده بهینه از انرژی تلاش کنند.

وی به برخی طرح های تشویقی و تنبیهی برای مشترکین برق اشاره کرد و اظهار داشت: سالجاری افزایش قیمت در تعرفه های مصرفی برق وجود نداشته اما شیوه محاسبه بر اساس میزان مصرف برق تعریف شده است.

شجاعی الگوی مصرف مشترکین خانگی را ۲۰۰ کیلو وات در هر ماه دانست که در صورت مصرف بیشتر، قبض مشترکین پر مصرف با ۱۶ درصد افزایش نرخ محاسبه خواهد شد.

وی ادامه داد: مشترکین کم مصرف نیز به ازای هر کیلو وات مصرف کمتر از الگو، مبلغ تعرفه برق آنها از قبض شهریور ماه کسر خواهد شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان توجه به رعایت مصرف برق بویژه در ساعت اوج مصرف که در روز از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و عصر از ۱۹ تا ۲۳ است را ضروری دانست.

۹۹۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =