۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۴
کد خبر: 83350145
۰ نفر
پای ثابت تیم ملی بسکتبال

شهرکرد- ایرنا- فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران نام بازیکنان تیم ملی را اعلام کرد که از چهارمحال و بختیاری ۳ ورزشکار حضور دارند.

در دو دهه اخیر از چهارمحال و بختیاری همواره یکی دو نفر پایه ثابت تیم ملی بسکتبال جمهوری اسلامی ایران بوده اند و در این دو دهه بازیکنان این استان موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی شده اند.

در تمام این دوره ها، بازیکنان چهارمحال و بختیاری یا عضو ثابت تیم ملی بوده اند یا برای مدتی در اردوهای تیم های ملی حضور داشتند اما به دلایل مختلفی از ادامه همراهی تیم ملی خط خورده اند.

اما نکته مهم اینکه در سالهای اخیر، چهارمحال و بختیاری در همه رده های سنی دارای ملی پوش است و از هر رده سنی نیز بازیکنی به اردوهای تیم های ملی دعوت شده است.

چنانچه آمار استانهای کشور از نظر دعوت به تیم ملی بسکتبال فراوری شود، مشخص می شود که در دو دهه اخیر با توجه به جمعیت استان نسبت به استانهای پر جمعیت تر، چهارمحال و بختیاری همیشه پایه ثابت در تیم ملی بوده است.

در یک دوره حتی بهنام یخچالی پدیده لیگ برتر و تیم ملی از چهارمحال و بختیاری انتخاب شده بود و در دوره ای نیز از خانواده جمشیدی ۳ برادر به اردوهای تیم های ملی دعوت شده بودند.

اکنون نیز از سوی فدراسیون بسکتبال ایران نام ۳ بازیکن از چهارمحال و بختیاری در فهرست دعوت شدگان به تیم ملی به چشم می خورد که محمد جمشیدی، بهنام یخچالی و رسول مظفری دعوت شدگان به اردوی هستند.

این در حالی است که در سالهای اخیر چهارمحال و بختیاری نماینده ای در لیگ برتر باشگاه های بسکتبال ایران ندارد و بیشتر بازیکنان این تیم به استانهای دیگر مهاجرت کرده اند و برای تیم های دیگر توپ می زنند.‏

اردوی تیم ملی بسکتبال ایران به منظور آمادگی حضور در رقابت های جام جهانی چین ۲۰۱۹ از ۲۵ خردادماه در تهران برگزار خواهد شد و تیم ملی بسکتبال ایران در گروه پنجم این رقابت های با تیم های آلمان، چک و لهستان همگروه است و رقابت های جام جهانی ۲۰۱۹ چین از ۹ الی ۲۵ شهریورماه در چین برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، پیشتر نیز‬ محمود‬ مشحون‬ ‬رئیس اسبق فدراسیون بسکتبال از چهارمحال و بختیاری به عنوان کندوی عسل بسکتبال ایران یاد کرده بود.‏

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =