۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83350132
۰ نفر
فرماندار: تفت، بیشترین آسیب سیل و بارندگی را متحمل شد

یزد- ایرنا- فرماندار تفت گفت: در بارندگی و سیلاب های ابتدای امسال، بیشترین آسیب به شهرستان تفت وارد شد و تعداد زیادی از قنوات و راه‌های بین مزارع شهرستان آسیب دید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت "محمد محامدی" روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات این شهرستان با حضور معاون عمرانی استاندار یزد اظهار داشت: نیاز است دستگاه‌های ذی‌ربط، اقدامات لازم را برای بهسازی قنوات و راه‌های بین مزارع در اولویت کاری خود قرار دهند.

نظارت جدی بر تغییر کاربری زمینهای کشاورزی

وی نظارت بر تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی را مطالبه جدی مردم شهرستان دانست و افزود: ضروری است با نظارت جدی تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط، نسبت به تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها جلوگیری نمایند.

اخذ سند مالکیت، پیامد منفی واگذاری های غیرقانونی

محامدی یکی دیگر از مشکلات مردم شهرستان تفت را واگذاری غیرقانونی زمین توسط دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستایی در سال‌های گذشته نام برد و خاطرنشان کرد: بعد از واگذاری‌های غیرقانونی زمین توسط دهیاری و شوراهای اسلامی روستایی در مناطق مختلف شهرستان، مردم شروع به ساخت‌وساز نموده و اکنون در گرفتن سند ملک خود با مشکل روبرو شده‌اند و این مشکل در تمامی بخش‌های شهرستان مشاهده شده و نیاز است تدابیری به‌منظور رفع این مشکل اتخاذ شود.

تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه های آبرسانی سانیج و غدیر

فرماندار تفت، خواستار تخصیص اعتبار ویژه برای دو پروژه آب‌رسانی سانیج و مجتمع غدیر شد و تصریح نمود: این ۲ پروِِژه بزرگ شهرستان با پیشرفت حدود ۹۰ درصدی، نیازمند نگاه ویژه مسئولین استانی به‌منظور تکمیل و بهره‌برداری سریع است و امید است با تخصیص اعتبار لازم در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از آنها باشیم.

۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =