مدیرکل منابع طبیعی یزد: مرکز تحقیقات دارویی در دانشگاه اردکان ایجاد شود

یزد - ایرنا - مدیر کل منابع طبیعی استان یزد با ارائه پیشنهاد ایجاد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی در دانشگاه اردکان بر همکاری و پشتیبانی پایان نامه‌های دانشجویی در مقطع ارشد این دانشگاه که دارای موضوعات مرتبط با منابع طبیعی باشد تاکید کرد.

محمدرضا اخوندی روز چهارشنبه در دیدار با رییس دانشگاه اردکان با اعلام آمادگی همکاری در زمینه‌های مورد درخواست دانشگاه، قول مساعد بابت بررسی سریع طرح‌های ارسالی از طرف دانشگاه و اجرایی شدن آن را داد.

رئیس دانشگاه اردکان هم با معرفی دانشگاه و بر شمردن پتانسیل‌های آن و اعضای هیئت علمی، خواستار همکاری مشترک در زمینه گیاهان دارویی، طرح‌های بیابان زدایی و آبخیزداری شد.

فاطمه بهجتی اظهار داشت: دانشگاه اردکان به علت داشتن دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی از ظرفیت بالایی جهت انجام امور پژوهشی در این زمینه داراست.

وی افزود: محصولات بومی اردکان مثل انار و پسته باید در داخل شهرستان فراوری شود تا بتوان از یک طرف شغل بیشتری ایجاد کرد و از طرف دیگر سود بیشتری نصیب مردم شهرستان کرد.

این مسئول ادامه داد: دانشگاه اردکان آماده هر گونه همکاری لازم در جهت پیشبرد کشاورزی و منابع طبیعی با این اداره کل است.

در این نشست مرتضی افخمی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردکان و معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه و تنی چند از اعضای هیئت علمی نیز در سخنانی نظرات خود را در راستای همکاری‌های مشترک بیان نمودند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =