۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83350091
۰ نفر
افزایش پرونده های ورودی به دادگستری قزوین

قزوین - ایرنا - رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: ورودی پرونده‌های قضایی استان در سال ۹۷ به نسبت سال ۹۶ بیش از ۲۰ هزار فقره افزایش داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز چهارشنبه در اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین افزود: افزایش جرائم و تشکیل پرونده‌های قضایی نشان می‌دهد که هنوز در اصلاح رفتاری و پیشگیری از وقوع جرم اقدامات کافی صورت نگرفته است.

وی به برخورد جدی قوه قضاییه در خصوص اعمال مجرمانه و مفاسد اقتصادی تاکید کرد و گفت: گرچه دستگاه قضایی محکم در مقابل قانون شکنان ایستاده است، اما رویکرد ما در حوزه ناهنجاری‌های اجتماعی به اصلاح رفتاری و ارشاد خلاصه می‌شود و سعی شده در خصوص برخی آسیب‌های اجتماعی نقش راهنما را ایفا کنیم.

قدرتی همچنین گفت: عده‌ای معتقدند که افزایش فساد و سرقت به خاطر فقدان شرایط ازدواج و فقر مالی است، درحالی که به نظر بنده اگر تربیت درست در جامعه ترویج شود، شخص در اوج گرسنگی و شهوت اقدام خلافی نمی‌کند و این تربیت و فرهنگ سالم در جامعه مغفول مانده است.

این مسئول قضایی با بیان اینکه توجه به آموزه‌های اسلام و اخلاق به نفع خود فرد است، اظهار داشت: امروزه تعالی اخلاق در جامعه کمرنگ شده و با وجود برگزاری هزاران همایش با موضوعات مختلف، اما کمتر به درس‌های اخلاق و آموزه‌های اسلام توجه می‌شود و ادامه روند فقط به ضرر و زیان خود انسان‌ها خواهد بود.

قدرتی خاطرنشان کرد: خیلی از کشورها مانند انگلستان برای پیشگیری از وقوع جرم در هر معبری به نصب دوربین اقدام کرده‌اند و تصویر هر فردی برای چندین بار متوالی در دوربین‌ها ثبت می‌شود، اما به محض قطع شدن دوربین‌ها، شاهد اقدامات مجرمانه هستیم و اینجاست که نقش نفس و دین برای کنترل فرد بسیار مهم جلوه می‌کند.

رییس کل دادگستری قزوین یادآور شد: گرچه در قانون وظیفه پیشگیری بر عهده قوه قضاییه است، اما همه جامعه باید به این اصل مهم اهتمام داشته باشند.
۹۹۲۵ *۶۰۱۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =