صعود وارن به جمع سه نامزد برتر حزب دموکرات درانتخابات آمریکا

تهران – ایرنا – تارنمای آمریکایی "هیل" (TheHill) نوشت : نتایج نظرسنجی های جدید در آمریکا نشان می دهد که " جو بایدن " معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا باوجود پیشتازی با افت محبوبیت مواجه شده است اما رقیب وی " الیزابت وارن " با افزایش نسبی محبوبیت خود را به رده سوم جدول نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا رساند.

تارنمای خبری هیل روز چهارشنبه افزود: نظرسنجی که توسط "پلتیکال اینتلیجنس" (POLITICALINTELLIGENCE) از انتخابات درون حزبی دموکرات به عمل آورد نشان می‌دهد که بایدن باوجود آنکه توانست با کسب ۳۷ درصد آرا در صدر این نظرسنجی قرار گیرد اما نسبت به نظرسنجی قبل با یک درصد افت محبوبیت مواجه شد.

این گزارش می‌افزاید: فردی که در این مدت عملکرد بهتری داشته است "الیزابت وارن" سناتور ایالت "ماساچوست" بوده که دراین نظرسنجی با کسب ۱۱ درصد آرا و با افزایش یک درصد محبوبیت خود را به رده سوم این جدول رساند.

بنابراین گزارش دراین نظرسنجی برنی سندرز، ۷۸ ساله، سناتور ایالت ورمونت بدون هیچ تغییر وضعیت در میزان محبوبیت وی، توانسته است ۱۹ درصد آرا را کسب و پس از بایدن در رتبه دوم قرار گیرد.

هیل در ادامه نوشت: بایدن درهفته های اخیر بسیار کم‌تر در انظار و کارزار انتخاباتی خود ظاهر شده اما نام وی موجب می‌شود تا در نظرسنجی‌ها همچنان رده بالای جدول نظرسنجی‌ها را به خود اختصاص دهد.

نظرسنجی پلتیکال اینتلیجنس از سوم تا ۹ ماه ژوئن (۱۳ تا ۱۹ خردادماه) و مصاحبه از ۱۷ هزار و ۱۲ رأی دهند ثبت نام شده از حزب دمکرات با خطای یک درصد به عمل آمد.

پیش از این در نظرسنجی که شبکه خبری سی ان ان در ایالت آیوا بین دوم تا پنجم ماه ژوئن (۱۲ تا ۱۵ خردادماه) به عمل آورد باوجودی که بایدن توانسته بود ۲۴ درصد آرا را کسب کند اما تارنمای خبری هیل در آن زمان نوشته بود: وضعیت حمایت از بایدن در نظرسنجی‌های اخیر با افول همراه بوده و نشان می‌دهد که حمایت از بایدن متزلزل و ضعیف است.

در سلسله نظرسنجی‌های پیشین که باردیگر توسط که توسط مؤسسه نظرسنجی "ا س. اس. آر. اس"(SSRS) و به سفارش سی ان ان از ۲۸ تا ۳۱ ماه مه (۷ تا ۱۰ خردادماه) به عمل آمد، میزان محبوبیت و حمایت از بایدن از ۳۹ درصد به ۳۲ درصد تنزل یافت که هفت درصد کاهش محبوبیت از سوی رأی دهندگان آمریکایی را نشان داد.

تارنمای خبری آمریکایی "هیل" (TheHill) که به رصد سلسله نتایج نظرسنجی محبوبیت نامزدهای حزب دموکرات می‌پردازد، با برآوردی که از نتایج این نظرسنجی‌ها داشت، وضعیت نامزدهای دموکرات دراین دوره را "مواج" خواند، بطوریکه می‌تواند یکی از نامزدهایی که پایین‌ترین درصد محبوبیت را دارد، بالا آمده و در فهرست چهار رتبه اول قرار گیرد.

جو بایدن که از ۲۰ ژانویه ۲۰۰۹ الی ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ چهل و هفتمین معاون رئیس جمهوری آمریکا بود، در آخرین زمان باقی مانده و در مورخ ۲۵ آوریل ۲۰۱۹(۸ اردیبهشت ماه ۹۸) نامزدی خود از حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را اعلام کرد.

از حزب دموکرات هم اکنون ۲۴ نفر خود را نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا کردند، این درحالی است که از حزب جمهوریخواه به جز شخص "دونالد ترامپ" تنها "بیل ولد" (Bill Weld)فرماندار سابق ایالت "ماساچوست" آمریکا خود را نامزد این انتخابات کرده است.

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مطابق با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

اروپام **۱۳۰۲** ۱۵۴۶

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =