۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۶
کد خبرنگار: 908
کد خبر: 83350053
۰ نفر
بیست‌وهفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال فراخوان داد

تهران- ایرنا- فراخوان بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دو حوزه مطالعات «اسلامی» و «ایرانی» منتشر شد.

به گزارش مؤسسه خانه کتاب، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، بیست و هفتمین دوره این جایزه را با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های ارزشمند در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی، در سه بخش کتاب‌های تألیف، ترجمه و تصحیح برای نخستین‌بار طی سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) به زبان‌های گوناگون در کشورهای مختلف (غیر از ایران)، در بهمن ماه جاری برگزار می‌کند.
بر اساس این فراخوان از تمام ناشران، پدیدآورندگان و صاحب‌نظران دعوت شده یک نسخه از کتاب مورد نظر خود را برای شرکت در این جایزه، به نشانی دبیرخانه ارسال کنند.
موضوع آثار ارسالی مطالعات اسلامی؛ شامل کلیات، معارف اسلامی، تاریخ اسلام، رجال، اخلاق، علوم قرآنی، حدیث، ترجمه متون اسلامی، قرآن‌پژوهی و تفسیر، فقه و حقوق اسلامی، علم کلام، فلسفه، تصوف و عرفان، تاریخ علم در اسلام، فرهنگ و تمدن اسلامی، اقتصاد اسلامی، هنر و معماری اسلامی، مطالعات اسلامی معاصر است.
موضوع مطالعات ایرانی نیز؛ شامل کلیات، زبان و زبان‌شناسی ایرانی، مردم‌شناسی، تاریخ علم در ایران، شعر و ادب فارسی، تاریخ ایران، هنر و معماری ایرانی، تاریخ و تمدن ایران باستان، ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی است.

آثار ارسالی به بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران باید از ابتکار و خلاقیت در ارائه بینش اسلامی، تحقیقات و مطالعات ایرانی برخوردار و دارای ویژگی بهره مندی از ارزش‌های فرهنگی بسیار درخور توجه و منطبق با معیارهای تحقیقی، پژوهشی و استناد به منابع معتبر و علمی باشند.
تناسب حجم کتاب با محتوا، فصل‌بندی موضوع‌ها، رعایت هماهنگی فصل‌ها و یکدستی مطالب، ذکر فهارس فنی، اهتمام به ویراستاری، آرایه مناسب کتاب و نداشتن اغلاط چاپی، رعایت معیارهای اساسی ترجمه در کتاب‌های ترجمه شده و رعایت آداب و قواعد تصحیح انتقادی متون به همراه توضیحات و حواشی لازم و ارائه نسخ بدل به حد کافی در کتاب‌های تصحیح شده از دیگر ویژگی‌های آثار ارسالی است.
از تمام ناشران، پدیدآورندگان و صاحب نظران دعوت می‌شود یک نسخه از کتاب مورد نظر خود را برای شرکت در این دوره از جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، تا ۳۱ شهریور سال جاری به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲، طبقه پنجم، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران ارسال کنند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۶۶۹۶۶۱۵۶ تماس بگیرند و یا به سایت www.bookaward.ir مراجعه کنند.

فراهنگ **۳۰۰۹**۹۱۵۷