۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 83350045
۰ نفر
مدرسه عالی مهارت گناباد به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند

گناباد- ایرنا- رئیس مرکز فرهنگی و آموزشی سما گناباد گفت: مدرسه عالی مهارت گناباد به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند و در راستای آن دانشجویان و دانش آموزان به توانایی‌های لازم در کنار تحصیل دست می‌یابند.

دکتر روح الله امیری دلویی روز چهارشنبه در آئین جشن پایان سال تحصیلی پیش دبستانی سما گناباد افزود: راه اندازی مدارس عالی مهارت از رویکردهای مهم دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور و به تبع گناباد برای مهارت آموزی در کنار تحصیل است.

وی ادامه داد: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از دو سال گذشته برای نخستین بار در مدارس سما شهرستان گناباد آغاز شد و در قالب آن به مهارت آموزی دانش آموزان و نوآموزان توجه اساسی می‌شود.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی گناباد گفت: هر اندازه از مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی به مقوله مهارت آموزی دانش آموزان و نوآموزان عنایت شود نتایج بهتری در مقاطع بالاتر تحصیلی و دانشگاه حاصل خواهد شد و علاقه به کسب مهارت در افراد نهادینه می‌شود.

امیری دلویی افزود: شعار مدارس سما گناباد "هر دانش آموز یک مهارت است" و این مساله در همه برنامه‌های آموزشی مورد عنایت خاص قرار می‌گیرد.

معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش گناباد هم در این مراسم گفت: تحقق اهداف سند بنیادین آموزش و پرورش بدون مشارکت خانواده‌ها به خصوص در مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی محقق نمی‌شود.
دکتر امرالله طلعتی افزود: طی سالهای اخیر حذف آزمون‌ها در مدارس ابتدایی توسط وزارت آموزش و پرورش مقدمه‌ای برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و بستر شور و نشاط و خلاقیت بیشتر در دانش آموزان را فراهم می‌کند.
وی ادامه داد: آزمون‌ها در نظام آموزشی و طبقه بندی مدارس از مشکلات مهم نظام آموزشی کشور بود که با حذف آنها از مقطع ابتدایی این مشکلات کاهش یافت.
معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش گناباد گفت: مداخلات غیر علمی و انتظارات غیر کارشناسی برخی از خانواده‌ها در روند تحصیل نوآموزان و فرزندان آنها در مقاطع تحصیلی مختلف به خصوص ابتدایی از مشکلات مهم است در حالی که هر گونه مداخله‌ای باید به صورت کارشناسی و مبتنی بر اهداف آموزشی باشد.
طلعتی افزود: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش همه مهارت‌های فکری و اخلاقی، ابعاد هنری و زیباشناختی و جسمی و حرکتی به دانش آموزان و نوآموزان آموزش داده می‌شود.
بیش از ۶۰۰ نفر دانش آموز در مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گناباد در دوره‌های پیش دبستانی تا متوسطه در دو بخش دخترانه و پسرانه به تحصیل اشتغال دارند.
شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
۲۰۹۵/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =