۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83349998
۰ نفر
فرماندار: در مورد خسارات فعالیت های معدنی اردکان، مطالبه جدی داریم

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان با اشاره به وسعت این شهرستان و اینکه عرصه‌های طبیعی اردکان در دهه‌های اخیر با دخالت‌های انسانی تغییرات زیادی داشته، گفت: توجه به خسارت فعالیت های معدنی اردکان، مطالبه جدی ماست.

بهروز شهابی زاد روز چهارشنبه در دیدارهای جداگانه با مدیران کل منابع‌طبیعی و راهداری استان، مسائل و مشکلات و انتظارات شهرستان را در حوزه‌های مختلف مطرح کرد و خواستار توجه ویژه آنان برای رفع مشکلات شد.

فرماندار اردکان در دیدار با محمدرضا آخوندی مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان، حفظ مراتع و پوشش‌های گیاهی و اجرای طرح‌های آبخیزداری را ضروری دانست و بر آمادگی شهرستان در اجرای هرچه بهتر آن‌ها تأکید کرد.

شهابی زاد این شهرستان را معدن‌خیز توصیف کرد و با اشاره به نقش اردکان در اقتصاد استان، پی‌گیری و نظارت بر نحوه فعالیت معادن به‌ویژه مطالبه جدی در خصوص خسارات ناشی از فعالیت‌های معدنی را خواستار شد.

وی همچنین در دیدار 'علی علیخانی' مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد ترمیم و مرمت سیل‌بردگی جاده‌ها در بارندگی‌های گذشته را ضروری دانست.

شهابی زاد با اشاره به وجود بخش اصلی راه‌های مواصلاتی استان در شهرستان اردکان، اصلاح برخی محورها را ضروری برشمرد و گفت: در این راستا به حمایت اداره کل راهداری نیازمندیم.

فرماندار اردکان ادامه داد: قرار گرفتن این شهرستان در مرکزی‌ترین نقطه کشور و تبدیل آن به مرکز اتصال شرق به غرب و شمال به جنوب کشور، ظرفیت فعالیت‌ها در عرصه حمل‌ونقل را دوچندان کرده است.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =