میانگین تسهیلات اشتغال در مناطق روستایی زنجان ۴۵۰ میلیون ریال است

زنجان - ایرنا - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: میانگین سرانه تسهیلات پرداختی برای ایجاد هر فرصت شغلی در مناطق روستایی این استان ۴۵۰ میلیون ریال است.

محمدرضا یوسفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین سرانه پرداختی برای ایجاد هر فرصت شغلی در بخش کشاورزی استان، بیش از ۶۱۰ میلیون ریال، در بخش بخش صنعت بیش از ۱۶۰ میلیون ریال و در بخش خدمات ۵۳۰ میلیون ریال است.

وی از سهم سه هزار و ۴۹ میلیارد ریالی استان زنجان از تسهیلات حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی خبر داد و اظهار داشت: تا کنون ۲ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال از این تسهیلات به زنجان تخصیص داده شده است.

این مسئول گفت: تا کنون سهم بخش کشاروزی از میزان تسهیلات تخصیص یافته اشتغال پایدار روستایی ۶۶ درصد، بخش خدمات ۲۲ درصد و بخش صنعت ۱۲ درصد بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: هدف گذاری پیش بینی شده از محل اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در این استان، ایجاد چهار هزار و ۳۴۹ فرصت شغلی است که تاکنون سه هزار و ۵۲۶ فرصت شغلی در این زمینه ایجاد شده است.

وی افزود: زنجان از استان های پیشرو کشور در جذب و توزیع اعتبارت مربوط به اشتغال پایدار روستایی است.

گفتنی است قانون حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایرای در مرداد ماه سال ۹۶ به تصویب رسید و قرار است در نتیجه اجرای آن ۱۸۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات در کشور برای متقاضیان ایجاد شغل در مناطق روستایی پرداخت شود.

۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =