سرانه روستاییان در دولت کنونی ۲۲۰ درصد رشد یافته است

تهران- ایرنا- معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: سرانه های در دولت تدبیر و امید از ۷۰ هزار تومان سال ۹۲ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته که معادل رشد ۲۲۰ درصدی این سرانه است.

به گزارش ایرنا, سعید رضا جندقیان روز چهارشنبه در نشست فصلی مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری‌های کشور افزود: سرانه‌های شهری در ابتدای سال ۹۲ به ۷۰۰ هزار تومان می‌رسید که این رقم تا پایان سال ۹۶, با ۵۰ درصد رشد به یک میلیون و ۵۷ هزار تومان افزایش یافت.

وی یادآورشد: ۳۹ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد که ۳۷ هزار و ۵۹ پارچه از آنها دهیاری دارند.

جندقیان به موضوع نظارت بنیاد مسکن بر کل بودجه‌های عمرانی دهیاری اظهارداشت: ما از منابع دهیاری‌ها به هیچ وجه منفعتی نمی بریم و اگر بنا باشد بنیاد مسکن بر این اعتبار نظارت کند سه تا پنج درصد اعتبار پنج هزار میلیارد تومانی امسال دهیاری‌ها به این کار اختصاص پیدا می‌کند و این برای بودجه سال ۹۸ و سطح اعتماد اجتماعی روستاییان خطرناک است.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اشتغال را یکی موضوع‌های مورد بحث کنونی در روستاها اعلام کرد و گفت: بنیان‌های اقتصادی ما در عرصه روستایی دچار چالش است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شکل گیری دهیاری‌ها در سال ۸۲ تا پایان سال ۹۷, ۵۰۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد تخصیص یافته است که ۸۱ درصد این مبلغ مربوط به فعالیت دولت تدبیر و امید است.

جندقیان ادامه داد: یکی دیگر از اقداماتی که انجام دادیم شناسایی روستاهای فاقد بیکار بود تا به الگویی در زمینه کارآفرینی و اشتغالزایی روستایی دست یابیم.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: برای پایداری درآمدهای روستاییان ۵۴۵ پروژه با یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شده است.

وی اضافه کرد: اکنون در حوزه مدیریت امور روستایی ۶۵ درصد مدیران تحصیلات مرتبط دارند اما فقط ۳۷ درصد کارشناسان دارای تحصیلات مرتبط با حوزه روستایی هستند.

تهرام /۳۰۰۱/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =