سردیس روحانی شهید عالی و اِلمان یادمان شهدای امنیت در مریوان رونمایی شد

سنندج - ایرنا - سردیس شهید ماموستا برهان عالی و ِالمان یادمان شهدا روز چهارشنبه با حضور سردار علی اکبر پور جمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروزی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی در مریوان رونمایی شد.

فرمانده سپاه مریوان در آیین رونمایی اِلمان یادمان شهدای این شهر اظهار داشت: این المان در میدان شهدای جهاد امنیت و برای یادبود شهدای ۳۰ تیر ۹۷ این شهرستان ساخته و امروز از آن رونمایی شد.
سرهنگ شکییا سلیمی اضافه کرد: این اِلمان با هماهنگی شهرداری مریوان، با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امنیت ر میدان ورودی این شهر نصب شده است.

رونمایی از سردیس شهید ماموستا برهان عالی
امروز همچنین سردیس شهید ماموستا برهان عالی در میدان نوروز مریوان و با حضور سردار جمشیدیان جانشین قرارگاه شمال غرب حمزه سید الشهدا رونمایی شد.
سرپرست فرمانداری مریوان در این آیین اظهار داشت: ماموستا برهان عالی اهل روستای کانی سانان مریوان و از فعالان عرصه دین و فرهنگ و خدمت به نظام انقلاب اسلامی بود.
آرتیکاس اقبال افزود: شهید ماموستا برهان عالی در رمضان سال ۸۸ و بدست عوامل تکفیری و ضدانقلاب در مقابل منزل خود در سنندج به شهادت رسید.
وی اظهار داشت: ماموستا برهان عالی منشا خیر و برکت زیادی برای اهالی مریوان بوده و شاگردان ارزشمندی را در عرضه دین و فرهنگ تربیت کرد.
مریوان در ۱۳۵ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

کنگره پنج هزار و ۴۰۰ شهید استان کردستان یکی از مهمترین رویداهای فرهنگی و ارزشی که با هدف ترویج و انتقال فرهنگ ایثار، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و شناخت سبک زندگی شهدا برگزار می‌شود.

۷۳۵۵/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =