۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۹
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83349911
۰ نفر
ساخت ۱۳۵ واحد مسکونی خسارت دیده از سیلاب در خمین آغاز شد

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: عملیات اجرایی ساخت و بازسازی ۱۳۵ مسکن خسارت دیده ناشی از سیل در این شهرستان آغاز شد.

«احمد طهرانی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صاحبان این تعداد مسکن خسارت دیده از سیل در مرحله اول تخصیص تسهیلات ساخت مسکن روستایی، ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد دریافت می کنند.

وی ادامه داد: واحدهایی که به طور کامل تخریب شده و واحدهای خشت و گلی که احتمال تخریب آنها وجود دارد، می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

فرماندار خمین اظهار داشت: تعیین دقیق خسارت ناشی از سیل و اولویت بندی بازسازی و نوسازی واحدهایی که بیشترین خسارت را از سیل دیده اند، در دستور کار است.

طهرانی گفت: امکانات، منابع، مشارکت و کمک همه دستگاه‌ها برای بازسازی مناطق خسارت دیده از سیل ضروری است چراکه اقدامات دولت به تنهایی برای جبران این خسارت ها کافی نیست.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیات وزیران ضمانت تسهیلات به صورت زنجیره ای است و بانک های عامل باید از تمام توان خود برای پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان سیل استفاده کنند.

فرماندار خمین تاکید کرد: دستگاه های متولی، بازسازی و نوسازی واحدهای اولویت دار را در کوتاه ترین زمان و قبل از شروع فصل سرما در دستور کار خود قرار دهند.

طهرانی ادامه داد: برای بازسازی این واحدها تعداد ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان نیز به ازای هر واحد تخصیص یافته است.

وی یادآور شد: سیلاب فروردین سال جاری ۳۸۲ واحد مسکون روستایی این شهرستان را تخریب کرد.

فرماندار خمین گفت: این واحدهای مسکونی خشتی و گلی در روستاهای در بخش مرکزی و مجاور منطقه الیگودرز بودند که سیلاب سبب تخریب آنها شد.

شهرستان خمین از توابع استان مرکزی ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد که ۳۲ هزار نفر آن، ساکن روستاها هستند.

/ ‏۳۰۷۵/‏۹۹۳۰