۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۱
کد خبر: 83349890
۰ نفر
مسابقات قرآن غرب گیلان در آستارا برگزار شد

آستارا-ایرنا- مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور قاریان و فعالان قرآنی شهرستان های آستارا، تالش، ماسال و رضوانشهر در امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان غروب سه شنبه در آئین اختتامیه این مسابقات گفت: ۷۰ نفر از شهرستان های غرب گیلان در رشته های حفظ پنج، ۱۰، ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، ترتیل، اذان و دعاخوانی شرکت کردند.

محمد مهدی قربانیان اظهار داشت: در بخش خواهران و در رشته قرائت و تحقیق زینب پیدا از آستارا، رشته ترتیل افسانه دنیایی از آستارا، رشته دعاخوانی آمنه فتوحی از ماسال، حفظ پنج جزء فاطمه صمدنیا از ماسال و حفظ ۱۰ جزء سولماز مسلمی از آستارا رتبه های اول را کسب کردند.

وی افزود: در بخش برادران و در رشته قرائت تحقیق مهدی روشنی از ماسال، رشته ترتیل مرتضی فیض پور از تالش، دعاخوانی بهرام آزموده از ماسال، پنج جزء یاور پوراصغری از تالش، اذان سینا هنری از آستارا، ۲۰ جزء رضوان بشیری از تالش و حفظ کل محمد جواد اکرمی از تالش رتبه های اول را به خود اختصاص دادند.

قربانیان بیان کرد: بخش استانی این مسابقات در اواسط تیرماه با حضور نفرات برتر مرحله شهرستانی برگزار خواهد شد و قاریان شهرستان های دیگر استان نیز تا ۳۰ خرداد با همدیگر رقابت خواهند کرد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: جشنواره سراسری نغمات دینی نیز در سال جاری برگزار می شود و علاقمندان تا پایان تیر ماه در رشته هایی نظیر تواشیح می توانند آثار خود را تولید و به دبیرخانه آن در سازمان اوقاف ارسال کنند و نتایج این جشنواره نیز در مهرماه اعلام خواهد شد.

ابراهیم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) در سال ۲۵۳ هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیدند و مرقد مطهر آنها در هفت کیلومتری جاده آستارا به تالش قرار دارد.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

۷۱۰۵ / ‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =