کشت نشایی پنبه در تایباد چهار برابر افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: در سومین سال متوالی کشت نشایی پنبه در این شهرستان میزان کشت نسبت به سال گذشته چهار برابر افزایش یافت.

محمد میری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه امسال دو هکتار از مزارع شهرستان تایباد به این شیوه پنبه کاری شد افزود: در این گونه کشت، نشاها در گلخانه‌های کوچک کاشته می شود و بعد از میزانی از رشد، گیاه به وسیله دستگاه به اراضی کشاورزی منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: کوتاه شدن زمان کاشت و داشت، کاهش نوبت‌های آبیاری، افزایش بهره وری و کاهش هزینه‌های تولید از مزایای کشت نشایی است.
مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: در سال زراعی کنونی این میزان کشت نشایی پنبه به صورت الگویی در مناطق کاریز و دشت کرات انجام شده است.

میری از توزیع یک تن انواع کودشیمایی در این مزارع خبر داد و افزود: در هر هکتار از مزارع پنبه نشایی بیش از ۸۰ هزار نشاء استفاده می شود.
تایباد دارای ۲۷ هزار هکتار زمین زراعی و بیش از ۱۲ هزار هکتار عرصه باغی است که حدود هفت هزار بهره بردار در آن فعالیت می‌کنند و سالانه بیش از ۳۰ نوع محصول زراعی و ۲۵ نوع محصول باغی در این شهرستان تولید می شود.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۷۴۹۴/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =