ساخت دو مدرسه خیرساز در شبستر آغاز شد

عملیات ساخت ۲ باب مدرسه خیرساز با هزینه ۳۵ میلیارد ریالی در شهرستان شبستر آغاز شد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا، مدرسه ۱۲ کلاسه خیر مدرسه ساز حاج محمد ابراهیم برهان الدین با زیربنای ۱۰۰۰ مترمربع در دو طبقه با هزینه‌ای افزون بر ۲۰ میلیارد ریال در مدت یکسال در شهر شبستر احداث خواهد شد.

محمد بذرکار دیگر خیر شبستری هم با هزینه ۱۵ میلیارد ریالی مدرسه ۶ کلاسه‌ای در روستای بنیس با زیربنای ۸۰۰ مترمربع احداث می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی در این آئین با تأکید بر حمایت مدیریت استان از خیران در حوزه‌های مختلف، گفت: از هیچ تلاشی برای توسعه مشارکت‌های مردمی و خیران عزیز دریغ نخواهیم کرد.

محمدرضا پورمحمدی، با اشاره به تغییر رویکرد در امور خیرخواهانه در استان، افزود: مدیریت ارشد استان همواره در کنار خیران و حامی آنان است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان استان در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و گردشگری، اظهار داشت: نقش آذربایجان در دفاع از حریم کشور بر هیچکس پوشیده نیست و باید روز به روز بر افتخارات ارزشمند آن افزوده شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی آذربایجان و تبریز، خاطرنشان کرد: جایگاه رفیع تبریز در تاریخ موجب شد که مغول‌ها در تهاجم خود به این شهر، به جای آتش زدن کتابخانه‌ها، دانشگاه ربع رشیدی و شنب‌غازان را احداث کنند.

پورمحمدی گفت: آذربایجان در تمام مقاطع حساس، به وظایف خود عمل کرده و از این پس نیز با بهره‌گیری از تجربیات درخشان گذشته خود به سمت اهداف و آرمان‌های ارزشمند حرکت خواهد کرد.

وی، پیشرفت هر جامعه ای را مدیون توجه به علم و دانش دانست و بر ضرورت انتقال تجربیات موفق نسل‌های گذشته به نسل حاضر تأکید کرد.

استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان شبستر دو باب مدرسه خیرساز را در روستای بنیس و شهر شبستر کلنگ‌زنی کرد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان هم گفت: خیرین آذربایجان شرقی امسال بیش از ۸۰ میلیارد تومان برای احداث، تعمیر و تجهیز مدارس استان تعهد کرده‌اند.
پاشایی افزود: شبستری‌ها پیشقدم در امر مدرسه سازی بوده و در طول سه سال گذشته، ۴ مدرسه، ۶ نمازخانه و یک خانه معلم ساخته‌اند و چندین طرح دیگر در دست احداث دارند.

شهرستان شبستر با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری غرب تبریز واقع شده است.

۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =