۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۱
کد خبرنگار: 950
کد خبر: 83349778
۰ نفر
۳۰۸ مدرسه در استان زنجان نیازمند بازسازی است

زنجان - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان زنجان گفت: ما هم اکنون در استان ۳۰۸ ساختمان تخریبی در مدارس داریم که نیازمند بازسازی هستند.

جهانگیر صفری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت مدرسه سازی افزود: همچنین تعداد مدارسی که نیاز به مقاوم سازی دارند ۵۸۰ واحد است که در مجموع به ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز داریم.

وی با تبیین شرایط تحصیلی مناطق محروم، اظهار داشت: پرداخت این مبلغ با شرایط فعلی اقتصاد کشور برای دولت مقدور نخواهد بود، اما نیاز دانش آموزان باید مرتفع گردد، لذا به کمک و مشارکت گسترده خیرین مدرسه ساز نیاز داریم.

این مسئول خاطرنشان کرد: مبلغی که سال ۹۶ دولت به مدارس استان بودجه استانی داده بود ۱۰ میلیارد تومان بود، اما سال ۹۷ این مبلغ به ۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت که چشمگیر و مطلوب بود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان زنجان به مشارکت ۲.۵ میلیارد تومانی مردم در مدرسه سازی در سال ۹۶ اشاره و تاکید کرد: سال گذشته نیز مشارکت‌های مردمی سه برابر شده و ۶ میلیارد تومان ثبت گردید.

صفری با تشریح پروژه‌های نیمه تمام مدارس استان، خاطرنشان کرد: با همت خیرین مدرسه ساز هیچ ساختمان نیمه ساختی راکد نیست و در همگی ۲۰ پروژه پیمانکاران مشغول فعالیت‌های عمرانی هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان زنجان با اشاره به اهمیت ایمنی مدارس، گفت: امسال قصد داریم تا هر روستایی که متصل به گاز است، وسایل گرمایشی گازسوز نصب کرده و از هیچ بخاری نفت سوز استفاده نگردد.

صفری به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در حوزه آموزش و تربیت دانش آموزان اشاره و تاکید کرد: هم اکنون در سطح استان زنجان یکهزار و ۵۷۱ مدرسه داریم که از این تعداد یک هزار و ۳۸۳ مدرسه بعد از انقلاب اسلامی و در طول ۴۰ سال گذشته ساخته شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان زنجان اظهار داشت: مدرسه کانون تحول در بستر اجتماعی است، ساخت مدرسه نیز یک فرهنگ نیک به شمار می‌آید که باید نسبت به ترویج و همگانی کردن آن تلاش و کوشش گردد.

صفری تصریح کرد: خیرین مدرسه تا کنون سا خت ۳۱۱ مدرسه را در استان شروع کرده که از این تعداد ۲۹۱ مدرسه تحویل و مابقی در حال ساخت می‌باشد.

به گزارش ایرنا، استان زنجان نزدیک به ۲۰۰ هزار دانش آموز و ۱۵ هزار فرهنگی دارد.

۳۲۱۶/‏۸۰۶۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =