سهم موقوفات قرآنی در سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز است

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: مجموع موقوفات ثبت شده این استان حدود پنج هزار است که تنها یک درصد آن یعنی ۶۰ موقوفه به امور قرآنی اختصاص دارد.

مرتضی کوچکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تنها راه محفوظ ماندن در برابر تهاجمات و سعادت بشریت توسل به قرآن است اظهار داشت: ضروریست واقفان دور اندیش قسمتی از موقوفات خود را به بخش قرآنی اختصاص دهند.

وی ادامه داد: برای ترویج این امر نیاز به حمایت پایدار است و فعالان قرآنی می توانند به طور مشارکتی در این امر اقدام کنند تا زمینه ساز ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه شوند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: این نهاد با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب طرح های متنوعی را در حوزه قرآن نظیر دوره های تربیت مربی و طرح حافظان قرآن کریم به اجرا درآورده است به طوریکه سالانه حدود ۱۵ هزار نفر در این استان زیر پوشش برنامه های قرآنی قرار می گیرند.
وی آموزش، تبلیغ و ترویج را سه حوزه فعالیت اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان در حوزه قرآن ذکر کرد.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی به حساب می آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می برند.
تربیت افزون بر ۵۰ هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره ها و کلاس های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.

۷۳۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =