۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۵:۲۱
کد خبر: 83349688
۰ نفر
ترامپ: نامه ای از طرف کیم دریافت کرده ام

پکن- ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد نامه ای زیبا و بسیار گرم از "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی دریافت کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، ترامپ در جمع خبرنگاران در کاخ سفید افزود: روابط بسیار نزدیکی با رهبر کره‌شمالی دارد و معتقد است که برگزاری نشست سوم با "کیم جونگ اون" امکانپدیر است.
رییس جمهوری آمریکا گفت: کیم در این نامه به وی گفته است که به تعهداتش پایبند است و این موضوع برای من خیلی امیدوار کننده است.
دریافت نامه "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی توسط دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در حالی است که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز روز گذشته اعلام کرده بود سومین دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی کاملاً امکانپذیر است اما این رویداد به رهبر کره شمالی بستگی دارد واشنگتن هروقت کیم اعلام امادگی کند برای دیدار تمایل دارد.
ترامپ و کیم تا چند هفته پیش از اولین دیدارشان و آغاز مذاکرات رسمی میان دو طرف در سنگاپور، شدیدترین حمله های لفظی را علیه یکدیگر داشتند اما ناگهان این حملات قطع شد و هیات های مذاکراتی از دو طرف در دو کشور دیدار کرده و زمینه اولین نشست رسمی رهبران کره شمالی و آمریکا را فراهم کردند. 
در حالی که دیدار سران دو کشور بی سابقه بود، دو نشست ترامپ و کیم بی حاصل بوده و به هیچ موفقیتی منجر نشده است. 
ترامپ خواستار تعطیلی فعالیت های هسته ای کره شمالی و تحویل همه تاسیسات تسلیحات هسته ای این کشور به آمریکا در ازای لغو تحریم ها است اما پیونگ یانگ این خواسته را نپذیرفته است.
مقامات کره شمالی هم بعد از این نشست اعلام کردند مواضع خودسرانه و فریبکارانه آمریکا مانع آن شد تا دومین نشست سران کره شمالی و آمریکا به موفقیت برسد. 
**آساق**۱۹۰۴**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =