۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۳:۱۶
کد خبرنگار: 1266
کد خبر: 83349673
۰ نفر
هفته فرهنگی ایران در آتن آغاز شد

آتن-ایرنا- هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با نمایش «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری، «یه حبه قند» و «به همین سادگی» به کارگردانی سید رضا میرکریمی در آتن آغاز شد.

هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در محل مرکز فرهنگی شهرداری دورسیا واقع در شرق شهر آتن آغاز به کار کرد. علاوه بر نمایش سه فیلم بلند حوض نقاضی، یه حبه قند و به همین سادگی، مستندی درباره دستاوردهای جمهوری اسلامی نیز در قالب این برنامه فرهنگی هنری نمایش داده خواهد شد.

برپایی نمایشگاهی از آثار مکتوب شامل کتب ترجمه شده به یونانی همچون نهج البلاغه، زن در اندیشه امام خمینی (ره)، تاریخ تحلیلی اسلام، انسان در قرآن نویسنده شهید مطهری، کتاب ایران و ایرانگردی از دیگر بخش های این برنامه است.

همچنین در این هفته فرهنگی آثاری از هنرمندان تجسمی جمهوری اسلامی ایران و محصولات صنایع دستی و خاتم کاری نیز در معرض دید مردم آتن قرار خواهد گرفت.

در مراسم افتتاح هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن، «کستاس یورگاکس» شهردار دورسای با بیان اینکه ایران کشوری متمدن و صاحب فرهنگ است گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای تمدنی چندین هزار ساله است و هنرمندان آن خدمات فرهنگی بزرگی به جهانیان عرضه کرده اند.

وی تصریح کرد: طی ۴۰ سال گذشته و پس از انقلاب اسلامی، ایران در تمام زمینه ها و بخصوص سینما رشد فراوانی را تجربه کرده و امروز سینمای ایران یکی از بهترین های دنیا محسوب می شود.

«علی محمد حلمی» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن نیز با اشاره به پیشرفت هنر در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سالانه تعداد ۱۰ تا ۱۲ فیلم در ایران تولید می شد؛ این در حالی است که اکنون تولیدات سینمای ایران در سال به بیش از ۱۰۰ فیلم بلند سینمایی رسیده و کیفیت فیلم های تولیدی با پیشرفت چشمگیری به لحاظ کیفی روبرو بوده است.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی سینمای ایران مقلد غرب و گمنام و بی هویت بود در حالی که امروز سینمای ایران و آثار سینماگران ایرانی در جهان خوش می درخشد و آثار ایرانی جوایز معتبری جشنواره های بین المللی را تصاحب کرده اند.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان اشاره به علت دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنی ایالات متحده با ملت و دولت ایران به دلیل کسب دستاوردهای علمی، صنعتی و هنری و اجتماعی و سیاسی چشمگیری است و جمهوری اسلامی ایران استقلال خود را با هیچ چیز و تحت هیچ شرایطی معامله نمی کند.

حلمی عنوان کرد: دشمنی ها و کینه توزیهای آمریکا، رژیم صهیونیستی و تعدادی از کشورهای عربی منطقه وابسته به آمریکا به علت آزادی خواهی جمهوری اسلامی ایران است و عملکرد ایران در مبارزه بی امان با تروریسم در منطقه همچون داعش و دیگر گروه های تروریستی که عاملان تنش به نیابت از طرف امریکا در منطقه هستند، بر کسی پوشیده نیست.

شبک *۴۶۲**۱۹۸۳ **۱۶۲۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =