۲۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۲
کد خبر: 83349566
۰ نفر
خبرهای خوش یک سفر به البرز

کرج - ایرنا - سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور به استان البرز با خبرهای خوشی برای کشور، ساکنان پایتخت و البرزنشینان همراه شد، اخباری که دراین شرایط سخت تحریمی گویای تلاش و پشتکار مسئولان برای گذر از پیچ تند تاریخ است.

دکتر محمدباقر نوبخت سفر روز سه شنبه خود به استان البرز را با بازدید از آزاد راه تهران – شمال آغاز کرد؛ آزاد راهی که ۲۰ سال از آغاز عملیات اجرایی آن می‌گذرد و طبق آمار موجود طی چهار سال گذشته با جایگزینی مهندسان و متخصصان ایرانی رونقی از تکاپو و کار به خود گرفته است.

این بزرگراه که در چهار قطعه، عملیات اجرایی آن در سال ۷۶ آغاز شد اکنون تنها قطعه چهارم آن یعنی بین مرزن آباد تا چالوس زیر بار ترافیک قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهوری در سفر ویژه خود به استان البرز نخستین خبر خوش خود در خصوص تکمیل قطعه نخست این آزاد راه در چند ماه آینده سوار برموج رسانه کرد.

او گفت که تکمیل قطعه نخست این آزاد راه ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که ۳ سه هزار میلیارد ریال توسط دولت و مابقی توسط بنیاد مستضعفان به زودی پرداخت می‌شود و به مردم مژده می‌دهیم که بخش عمده گره کور ترافیک جاده شمال گشوده می‌شود.

تونل در حال ساخت پروژه آزاد راه تهران - شمال

قطعه نخست آزاد راه تهران – شمال ۳۲ کیلومتر مسافت دارد که به گفته کارشناسان بزرگترین و مهمترین قطعه این آزاد راه با ۴۱ تونل است.

معاون رئیس جمهوری گفت: با بهره برداری از این قطعه آزاد راهی، مسافران شمال از ترافیک سنگین جاده تهران – کرج خلاص خواهند شد.

دومین خبرخوش معاون رئیس جمهوری پس از بازدید از ادامه بزرگراه شهید همت بیان شد که حاکی از تأمین اعتبار یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی دولت برای تکمیل این پروژه ترافیکی است.

نوبخت گفت که این بزرگراه امسال به جاده کرج – چالوس و بزرگراه شمالی کرج متصل می‌شود و مردم شاهد ترافیکی روان در این بزرگراه خواهند بود.

ادامه بزرگ راه همت

عملیات ساخت بزرگراه شهید همت از اواخر دهه ۸۰ کلید خورد و به علت وجود معارض در حدود هفت کیلومتری شرق کرج زمین گیر شد که اکنون با تلاش مسئولان این بزرگراه مراحل تکمیلی خود را می‌گذارند.

همچنین، نکته مهم این سفر در بحث موضوعات ملی و ناکارآمدی تحریم ظالمانه و تدوین بودجه جدید برای رونق اشتغال و تولید کشور اختصاص یافت.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه قدرت زورگو و پرروی جهان را ناکام خواهیم گذاشت، گفت: با استفاده از ظرفیتی که مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی ایجاد کرد، بودجه جدید برای رونق تولید و اشتغال و توسعه کشور تدوین کرده‌ایم.

وی بیان داشت: از آنجا که تکیه بر اقتصاد نفتی با توجه به تحریم دشمن مشکلاتی برای کشور دارد، بودجه جدید مبتنی بر درآمد پایدار تدوین شده است.

حضور نوبخت در شورای برنامه ریزی استان البرز

همچنین حضور معاون رئیس جمهوری در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز فرصتی مغتنم بود تا مدیران کل استان گره‌های کور بودجه‌ای و کاستی‌ها را با دکتر نوبخت در میان بگذارند.

مدیرکل آموزش و پرورش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از جمله مدیرانی بودند که محرومیت‌ها را به گوش معاون رئیس جمهوری رساندند و از وی برای زدودن مشکلات کمک خواستند.

تأمین فضای آموزشی مورد نیاز، پرداخت هزینه رتبه بندی فرهنگیان، افزایش تعداد بیمارستان‌ها و تخت‌های بیمارستانی، توسعه بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال برای جوانان از محورهای موضوعی بود که در این نشست بیان شد.

۷۴۱۰/۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =