۱۹هزار و ۸۴۷ داوطلب آذربایجان غربی در آزمون کارشناسی ارشد شرکت می کنند

ارومیه- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه ارومیه گفت: ۱۹ هزار و ۸۴۷ داوطلب در آذربایجان غربی طی روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته در آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ شرکت می کنند.

علیرضا مظفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه از این تعداد ۱۰ هزار و ۸۳۰ نفر آقا و ۹ هزار و ۱۷ نفر خانم هستند، افزود: آزمون امسال در چهار حوزه امتحانی ارومیه، خوی، میاندوآب و مهاباد و در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می‌شود.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در ارومیه با بیان اینکه توزیع کارت ورود به آزمون از دیروز آغاز شد، ادامه داد: داوطلبان در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در مشخصات خود می‌توانند حداکثر تا پایان وقت اداری چهارشنبه با مراجعه به باجه رفع نقص در شهر دانشگاه ارومیه نسبت به رفع ایراد احتمالی اقدام کنند.

وی با توصیه به داوطلبان ارومیه‌ای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ افزود: با توجه به برگزاری این آزمون در پردیس نازلوی دانشگاه ارومیه و مسافت ۱۱ کیلومتری محل آزمون با شهر ارومیه لازم است داوطلبان زمان خود را دقیق تنظیم کنند تا قبل از بسته شدن درب‌ها بتوانند با خیال آسوده وارد حوزه امتحانی شوند.

به گزارش ایرنا آزمون کارشناسی ارشد ساعت ۷:۳۰ تا ۱۲ و ۱۴:۳۰ تا ۱۹:۳۰ پنجشنبه ۲۳ خرداد و ۷:۳۰ تا ۱۲ جمعه ۲۴ خرداد به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

تعداد داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد امسال نسبت به آمار داوطلبان سال گذشته این آزمون، ۱۲۱ هزار و ۵۰۲ نفر کمتر شده است.
پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه، کارنامه در ۱۵ تیرماه منتشر می‌شود و دفترچه راهنمای انتخاب رشته در روز ۱۶ تیرماه در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. افراد مجاز به انتخاب رشته می‌توانند از ۱۷ تیرماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند ۱۰۰ کد رشته را انتخاب کنند و گزینش نهایی بر اساس ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل دوره کارشناسی صورت می‌گیرد.
فهرست اسامی چند برابر ظرفیت رشته‌های خاص برای آزمون‌های عملی در ۲۹ تیرماه اعلام می‌شود و مصاحبه و آزمون‌های عملی در روزهای ۵ تا ۲۴ مرداد انجام می‌شود. همچنین رشته‌های هنر از ۹ مرداد تا ۱۱ مرداد آزمون‌های عملی خود را برگزار می‌کنند.

به گزارش ایرنا پیش از این قرار بود آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۸ در روزهای ۵ و ۶ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شود که بنا به درخواست مکرر داوطلبان مناطق سیل زده این آزمون به تعویق افتاد.

۹۹۳۹/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =