۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۵
کد خبرنگار: 1061
کد خبر: 83349460
۰ نفر
مربی تیم امید: سبک هجومی تیم ملی فوتبال، زمان نیاز دارد

تهران - ایرنا – مربی تیم فوتبال امید گفت: سبک هجومی تیم ملی در مصاف با کره جنوبی برای هماهنگی و رسیدن به بلوغ بهتر به زمان نیاز دارد.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار دوستانه خود پس از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با سرمربیگری «مارک ویلموتس» بلژیکی به مصاف کره جنوبی رفت و در ورزشگاه جام جهانی سئول به تساوی یک بر یک رسید. نخستین دیدار با پیروزی ۵ بر صفر ایران برابر سوریه خاتمه یافت.

«سهراب بختیاری زاده» امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این باره افزود: تیم ملی خیلی خوب و رو به جلو بازی کرد و در نیمه نخست بازیکنان کره سعی کردند بازی را در دست بگیرند. ولی تیم ایران توانست ایجاد موقعیت کند و حتی می‌توانستند حریف را شکست دهند.

وی گفت: البته تیم ملی فوتبال کره جنوبی نیز خوب بازی کرد. اما تاکتیک هجومی تر ایران نسبت به بازی‌های گذشته به خوبی دیده می‌شد و آنها با نفرات بیشتری در حمله شرکت می‌کردند.

مدافع اسبق تیم ملی در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان افزود: این شکل بازی هجومی هر چند محاسنی دارد اما از نظر دفاعی نیز دارای ایراد است و آن اینکه به حریف امکان باز کردن دروازه را می‌دهد.

بختیاری زاده با تاکید بر اینکه برای شناخت بیشتر تفکرات ویلموتس باید زمان بیشتری به او داد، اظهار داشت: بدون شک او تلاش می‌کند شکل فوتبال تهاجمی‌تری را به بازیکنان آموزش دهد و این تاکتیک قطعاً کار خط دفاع را سخت می‌کند تا ملی پوشان زمان زیادی برای هماهنگ شدن مطالبه کنند.

وی ادامه داد: مدافعان ایران در مصاف با کره جنوبی کمی جلوتر بازی می‌کردند تا به بازیکنان مهاجم نیز کمک کنند و فرصت بیشتری به حمله حریف می‌داد. از طرفی آنها هنوز با این تغییر و سبک جدید از فوتبال آشنا نشدند تا فوتبال هجومی کار خط دفاع را سخت‌تر کند.

مربی تیم فوتبال امید با تاکید بر اینکه ویلموتس فوتبال تهاجمی و شجاعانه را می‌پسندد، گفت: او زمانی هم که سرمربی تیم ملی فوتبال بلژیک بود، بازی هجومی را در دستور کار تیم خود قرارداد که نشان می‌دهد باید به او زمان داد.

شرایط فعلی تیم امید نشان ازعدم صعود به المپیک دارد

بختیاری زاده درباره شرایط فعلی تیم امید گفت: وضعیت فعلی نشان از تیمی دارد که نمی‌تواند در رقابت‌های دی ماه به المپیک ۲۰۲۰ ژاپن صعود کند.

وی گفت: برای رسیدن به این هدف باید تیم امید منظم رفتار کند و سرمربی و کادر فنی خیلی زود مشخص شده و اردوها نیز برگزار شوند که فعلاً این شرایط وجود ندارد.

مدافع اسبق تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه آیا انتخاب «فرهاد مجیدی» به عنوان سرمربی تیم امید گزینه مناسبی برای موفقیت این تیم است یا خیر؟ اظهارداشت: این تصمیمی است که مجیدی و فدراسیون فوتبال گرفته‌اند و او نیز مربی جوانی است که می‌تواند موفق شود. اما آنچه که از همه مهمتر است صعود به المپیک است که امیدوارم اتفاق‌های خوبی در آینده رقم زده شود.

بختیاری زاده تاکید کرد: در صورت انتخاب مجیدی مشکلی با او برای همکاری ندارم و پیش از این با هم رفاقت داشته‌ایم. اما قطعاً فرهاد به عنوان نامزد سرمربیگری نیز اهداف و برنامه‌هایی دارد که در صورت انتخابش باید درباره آن صحبت کرد. زیرا رفاقت و کار دو مقوله جدا از یکدیگر هستند.

وی افزود: روزهایی که می‌توانیم تیم را به آمادگی مطلوب برسانیم و ضعف‌ها را بر طرف کرده و نقاط قوت تیم را تقویت کنیم به راحت از دست می‌دهیم. این در حالی است که حریفان به خوبی کار می‌کنند.

بختیاری زاده افزود: متاسفانه شکل اداره کردن فوتبال در بخش پایه به دلیل مشکلات مالی و فسادی که در این بخش وجود دارد سبب شده بازدهی خوبی نداشته باشیم تا پیشرفت در فوتبال خیلی لاک پشتی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: بازیکنان خوبی از نظر اخلاقی و فنی در تیم امید بازی می‌کنند که ظرفیت بالایی هم برای موفقیت دارند و واقعاً حیف است که به این تیم بهاء داده نشود.

ورزشی **۹۰۲۹**۱۰۶۷**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =