۲۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۶
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83349402
۰ نفر
روستای ده زیار ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری مذهبی را دارد

کرمان – ایرنا - دبیر نخستین سوگواره ملی تعزیه ده زیار با اشاره به ۶ دوره برگزار شده سوگواره در استان کرمان گفت: روستای ده زیار ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری مذهبی را دارد.

به گزارش ایرنا، ثارالله انکوتی روز سه شنبه در نشست خبری نخستین سوگواره ملی تعزیه روستای ده زیار افزود: از دوره سوم برگزاری سوگواره به صورت تخصصی بوده به شکلی که به تحریف و آسیب زدایی تعزیه پرداخته است.

وی گفت: بیش از سه هزار نفر از سراسر استان در سال گذشته در این سوگواره شرکت داشته‌اند که استفاده از این ظرفیت می‌تواند در اقتصاد منطقه تأثیرگذار باشد.

انکوتی با اشاره به تعداد ۳۰ اثر ارسال شده به دبیرخانه این سوگواره گفت: آثار رسیده از استان‌های مازنداران، گیلان، اصفهان، تهران، خراسان رضوی، اراک، قزوین، فارس، کرمانشاه و نقاط مختلف استان کرمان بوده است که از این میان پنج گروه از استان کرمان و پنج گروه نیز از استان‌های اصفهان، تهران، قزوین و اراک انتخاب شده‌اند.

وی همچنین زمان برگزاری این سوگواره را ۲۲ خرداد تا ۲ تیرماه به مدت ۱۲ شب اعلام کرد و گفت: ۱۰ شب از این سوگواره به بخش رقابتی و ۲ شب به بخش جنبی اختصاص دارد.

دبیر نخستین سوگواره ملی تعزیه ده زیار در ادامه با اشاره به حضور سه داور مطرح کشوری اسماعیل محمدی، عباس صالحی و مسعود گنجعلیخانی گفت: ۳۰۰ نفر تعزیه خوان در نخستین سوگواره ملی ده زیار به اجرای تعزیه می‌پردازند که هر شب ۲۵ نفر تعزیه خوان و پنج نفر نیز در گروه موزیک فعالیت دارند.

۹۸۸۹/‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =