کردستانی ها ۱۹ میلیارد ریال به سیل زدگان کشور کمک کردند

سنندج - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: مردم این استان امسال ۱۹ میلیارد ریال به صورت نقدی و غیر نقدی (کالا) به سیل زدگان کشور کمک کردند.

محمد باقر محمدی روز سه شنبه در آئین تکریم و معارفه سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بانه اظهار داشت: کمک‌های غیر نقدی به ارزش ۱۶ میلیارد ریال در قالب ۶ کاروان به سیل زدگان کشور اهدا شد و در آینده نزدیک کاروان‌های دیگری از کمک‌های مردمی به این مناطق ارسال می‌شود.

وی در بخش دیگری افزود: منابع مالی و نیروی انسانی در پویایی و نشاط سازمان‌ها تأثیر گذار هستند و در هلال احمر وجود نیروهای داوطلب که آگاهانه و بدن چشمداشت مادی این مسیر را انتخاب کرده اند باعث پویای و نشاط سازمان شده است.

محمدی اضافه کرد: برای پویای و نشاط در هلال احمر باید به دنبال راهکارهای نوین باشیم و با همکاری نیروهای تلاشگر و دواطلب خدمات ارزنده‌ای به جامعه هدف ارائه کنیم.

رئیس پیشین جمعیت هلال احمر بانه هم گفت: تعداد داوطلبان و نجاتگران جمعیت هلال احمر این شهرستان در چند سال اخیر کاهش یافته چرا که بسترهای لازم برای نگهداری آنها فراهم نشد که این امر نیاز به آسیب شناسی دارد.

آزاد فتاحی با اشاره به جایگاه مردمی جمعیت هلال احمر در بانه افزود: مردم شهرستان سال گذشته ۲۰ میلیارد ریال کمک به صورت نقدی و غیر نقدی به زلزله زدگان استان کرمانشاه کمک کردند.

وی اظهار داشت: ایجاد پایگاه امداد نجات گردنه خان بانه از پروژه‌های مصوب سفر رهبر معظم انقلاب به استان کردستان است که بخشی از اعتبارات آن از محل اعتبارات این سفر و بخشی توسط خیرین تأمین شده است.

در این مراسم از تلاش‌های ۶ ساله آزاد فتاحی تقدیر و اسماعیل رحیمی مسئول اموری مالی جمعیت هلال احمر بانه به عنوان سرپرست این جمعیت معرفی شد.
طرح‌های امداد نجات نوروزی، امداد زمستانی و امداد تابستانی با همکاری امدادگران هلال احمر در فصول مختلف سال اجرا می‌شود.
طرح همای رحمت در ماه مبارک رمضان، طرح فرشتگان رحمت در تعطیلات نوروزی و طرح نیابت از جمله طرح‌های هستند که به صورت عام المنفعه برگزار می‌شود.
یک هزار و ۴۰۰ نفر عضو ثابت هلال احمر بانه هستند و ۷۰۰ نفر در شاخه‌های غنچه‌های هلال، دانش آموزی و جوانان عضویت دارند.

شهرستان مرزی با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۴۶۹/۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =