معاون استاندار: اقتصاد کردستان از اخبار نادرست آسیب می بیند

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: اخبار نادرستی که کردستان را گرانترین استان کشور معرفی می کند به اقتصاد این استان آسیب می رساند و موجب فرار سرمایه ها از استان می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، حسین فیروزی روز سه شنبه در جمع رؤسای اتحادیه‌های اصناف سنندج اظهار داشت: گرانی در کل بازار کشور وجود دارد اما اینکه عده‌ای کردستان را گران‌ترین استان کشور معرفی کنند موجب می‌شود خریدها از داخل استان کم شود که این امر موجب خروج سرمایه می‌شود و در این شرایط تمام اصناف، مردم و در کل حلقه‌های تولید تا توزیع متضرر می‌شوند.

وی ادامه این موضوع را موجب کوچک شدن اقتصاد عنوان کرد و افزود: این اخبار بی اعتمادی‌های فراوانی نسبت به اصناف ایجاد می‌کند و علاوه بر آن بازیابی اعتبار بازاریان کار ساده ای نخواهد بود بنابراین از بازاریان می خواهیم مقابل چنین اخباری از حیثیت خود دفاع کرده و نگذارند اعتماد مردم به آنها کم شود.

معاون اقتصادی استاندار کردستان نبود تأمین کننده عمده در استان را عیب بازار این منطقه دانست و اضافه کرد: تأمین کالا به صورت انبوه و کاهش حاشیه سود موجب می‌شود کالا با قیمت منصفانه‌تری به دست مردم برسد.

فیروزی به بیان طرح انتظارات از بازار پرداخت و یادآور شد: اول اینکه مردم از بازار انتظار انصاف بیشتری دارند و با توجه به بیکاری و درآمد کم مردم، اگر مراقب نباشید سفره مردم کوچک‌تر می‌شود و اگر نتوانیم مایحتاج آنها را به موقع و با قیمت مناسب تأمین کنیم در حق شان کوتاهی کرده ایم.

وی دومین انتظار را انتظار دولت از بازار اعلام کرد و گفت: در شرایط فعلی که آمریکا تمام قوانین و مقررات بین المللی را زیر پا گذاشته و کشور ما را تحریم کرده دولت از بازار انتظار دارد در کنار مردم قرار گیرند تا آنها بتوانند مقاومت کنند.

فیروزی از تحریم به عنوان تروریسم اقتصادی نام برد که زندگی ملت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اظهار داشت: ملتی که کمرش در برابر اقتصاد خم شود، توان مقابله نخواهد داشت.

معاون استاندار کردستان سومین انتظار را انتظار بازاریان از بازاریان اعلام کرد و افزود: در هر صنف هر کدام از بازاریان باید از همکار خود بخواهد که انصاف را رعایت کند و پس از نظارت و دخالت دستگاه‌های ناظر، اصناف بر کار خود نظارت کنند.

فیروزی از بازاریان خواست با برخوردهای مناسب و اقدامات تبلیغی خود از جمله درج قیمت بر روی اجناس، به مردم آرامش دهند.

۹۹۳۶/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =