۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
کد خبرنگار: 1224
کد خبر 83349285
۰ نفر
قرار گرفتن ۳۳۹ کیلومتر  رودخانه شیروان در حوزه مسکونی

بجنورد- ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: هم اینک در شهرستان شیروان هزار و ۶۵ کیلومتر رودخانه، مسیل و آبراه وجود دارد که از این میزان ۳۳۹ کیلومتر در مسیل های مهم و حساس قرار گرفته است که یا آب دارند و یا در حوره مسکونی قرار دارند.

وحید واسطه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ۳۳۹ کیلومتر از مسیل های مهم و حساس رودخانه‌های این شهرستان، تاکنون برای ۱۸۲ کیلومتر مطالعات تعیین حد بستر و حریم انجام شده و از این میزان ۱۳۸ کیلومتر نشانه گذاری شده است.

وی گفت: با توجه به بارندگی‌های سه ماهه سال جاری و سیلابی شدن، ۱۰۰ کیلومتر رودخانه در این شهرستان نیاز به لایروبی، بازگشایی و تخلیه رسوبات دارد که هر کیلومتر از لایروبی رودخانه‌ها یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار می‌طلبد.

واسطه با اشاره به اینکه انجام میزان لایروبی رودخانه‌ها منوط به تخصیص اعتبارات سالانه است افزود: برابر ایستگاه‌هایی که در این شهرستان داریم از ابتدای سال آبی ۹۷ تا دو روز قبل، ۳۴۹.۵ میلی متر بارندگی صورت گرفته که مدت مشابه سال قبل ۲۰۹ میلی متر بوده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: در مدت ذکر شده ۱۳۹ میلی متر افزایش بارندگی معادل ۶۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در این شهرستان صورت گرفته است.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد. این شهرستان ۳۷۸۹ کیلومترمربع گستره دارد.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =