۲۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۲
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83349217
۰ نفر
نماینده مجلس : فرار مالیاتی از چالش های اقتصادی کشور است

کرج – ایرنا- نماینده مردم کرج و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : فرار مالیاتی یکی از چالش های اقتصادی کشور بوده که بایدآن را مهار کرد.

به گزارش ایرنا، محمود بهمنی روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان البرز که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، افزود: برای پیشگیری از فرار مالیاتی باید بانک اطلاعاتی از مودیان مالیاتی در کشور تشکیل شود.

وی ادامه داد: با ساماندهی درآمدهای مالیاتی، بخش عمده هزینه‌های کشور از محل این درآمدها تأمین خواهد شد.

این نماینده مجلس گفت: امروز در کشور با واقعی سازی قیمت‌ها، رانت و فساد اقتصادی مشکل داریم و شرایط موجود زمینه ساز فساد اقتصادی است.

وی تاکید کرد که در زمان حاضر نیازمند مدیریت صادرات و واردات و ورود و خروج ارز هستیم.

بهمنی بیان داشت: پروژه‌های عمرانی خاصی در استان البرز داریم که حدود ۱۰ تا ۱۲ سال از آغاز ساخت آنها می‌گذرد و پیشرفت فیزیکی مناسب ندارند.

وی از خط ریلی کرج – هشتگرد مترو به عنوان یکی از پروژه‌های ناتمام در استان البرز نام برد و گفت: برای اینکه پروژه‌ها را بر اساس اولویت به نتیجه برسند نیازمند تشکیل بانک اطلاعات آماری در کشور هستیم.

وی تاکید کرد که امروز یکی از ضعف‌های اقتصادی کشور در زمینه ارائه آمارها است که نقش مؤثری در برنامه ریزی خرد و کلان دارد.

بهمنی گفت: امروز برای اینکه بتوانیم برنامه ریزی کنیم به ثبات اقتصادی نیاز داریم و باید چالش‌ها را از پیش پای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برداشت.

۷۴۱۰/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =