سازمان های مردم نهاد در غنای اوقات فراغت مشارکت کنند

آستارا-ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا گفت: سازمان های مردم نهاد در غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با آموزش و پرورش مشارکت کنند و از مدارس روستایی نیز در این رابطه استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا سامان ساسانیان عصر سه شنبه در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی و خانواده و ستاد ساماندهی امور جوانان در فرمانداری آستارا افزود: در فصل تابستان، مدارس بهترین فضا برای فعالیت های فرهنگی و ورزشی است و در غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، به مناطق محروم توجه شود.

وی اظهار کرد: ۱۰ سازمان مردم نهاد در آستارا فعال است و در حوزه های فرهنگی، گردشگری و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از ظرفیت آنها استفاده می شود.

وی بیان کرد: نمایشگاه عفاف و حجاب در نوار ساحلی آستارا و اجرای نمایش خیابانی معضل اعتیاد در تابستان امسال در دستور کار قرار دارد و دستگاه های متولی همکاری کنند.

وی ادامه داد: هر برنامه ای برای توسعه این شهرستان پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشد و مسئولان در برنامه ریزی های خود به این امر توجه کنند.

معاون فرماندار آستارا افزود: بنا به تاکید رئیس جمهوری و استاندار گیلان، استفاده از توان بانوان و نیروی جوان باید در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد و امسال در آستارا عملی خواهد شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آستارا هم گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه در سامانه کارورزی نام نویسی کنند تا بر اساس رشته تحصیلی، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای آنها دوره آموزش برگزار شود.

شهلا قاضی پور افزود: در سال گذشته با پرداخت ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات برای ۲۶۳ نفر در آستارا به صورت مستقیم اشتغالزایی شد.

بهبود معاشکار رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا گفت: متقاضیان تا ۳۱ خرداد ماه برای نام نویسی در کلاس های تابستانی فنی و حرفه ای فرصت دارند و یادگیری علوم فنی، از بسترهای اشتغال است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و دارای ۱۷ هزار دانش آموز و ۱۵۰ مدرسه است.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =