نخستین جشنواره هنرهای دیجیتال هفته آینده برگزار می شود

تهران – ایرنا – نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال از ۲۵ خردادماه در فرهنگستان هنر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز سه شنبه در نشست خبری این جشنواره که در وزارت علوم برگزار شد، گفت: جشنواره ملی هنرهای دیجیتال از یک سال گذشته آغاز به کار کرد و استفاده از هنر دیجیتال در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، هدف اصلی این جشنواره است.
وی افزود: این جشنواره با همکاری دانشگاه هنر تهران و وزارت کشور از هفته آینده آغاز به کار می کند.
غفاری در بخش دیگری از این نشست خبری با بیان اینکه وزارت علوم در جشنواره یاد شده از ظرفیت دانشگاه هنر و هنرمندان برای پرداختن به موضوعهای مهم پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بهره برده است، اظهار کرد: معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پی توسعه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است و تا جایی که امکان دارد باید از ایجاد و بروز رفتارهای پرخطر و مجرمانه به‌ویژه در نسل جوان جلوگیری به عمل آورد.
به گفته معاون وزیر علوم، پیوند بین دستگاه های سیاسی و دانشگاهی در این جشنواره به خوبی دیده می شود.
در بخش دیگری از این نشست، حسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر درباره برگزاری این جشنواره، گفت: بخش های اصلی جشنواره ملی هنرهای دیجیتال را آسیب های اجتماعی، پژوهش و بخش آزاد تشکیل می دهد که تاکنون ۸۲۰ نفر آثار خود را به دبیرخانه ارسال کرده اند.
به گفته رئیس دانشگاه هنر، در بخش آثار هنری ۱۶۲۴ اثر، در بخش آزاد ۱۱۰۳ اثر و در بخش آسیب های اجتماعی ۵۲۱ اثر به دبیرخانه ارسال شده است.
وی اظهار کرد: ۵۵ اثر در حال بررسی دقیق‌تر برای انتخاب برگزیدگان است. نمایشگاه آثار برگزیده در فرهنگستان هنر، نشست های علمی و کارگاه های آموزشی مهمترین برنامه های جنبی این جشنواره است که روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۹ خردادماه در فرهنگستان هنر برگزار می شود.
سلطانی یادآور شد: کارگاه های آموزشی جشنواره روزهای ۲۷ و ۲۸ خردادماه در دانشگاه هنر شکل می گیرد.
وی تاکید کرد: دانشگاه هنر طبق تعهدات اجتماعی، آموزشی و فرهنگی، وظیفه رساندن مفاهیم جدید به جامعه و دانشجویان را به عهده دارد و از این رو ابزارها و فناوری‌های جدیدی را که به عرصه هنر وارد می‌شوند، به جامعه دانشگاهی معرفی می‌کنیم.
دانام **۹۴۹۲**۱۵۸۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =