۶۰۱ واحد صنعتی سمنان ۷.۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات گرفتند

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان گفت: ۶۰۱ واحد صنعتی استان یکسال گذشته دست کم هفت هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

بهروز اسودی روز سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن جلسات یک واحد صنعتی در شهرک صنعتی سمنان، افزود: پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان سمنان رشد قابل قبولی دارد و این پرداختی‌ها نسبت به هفته گذشته ۶.۷ درصد افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۷۳۶ واحد تولیدی استان پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به پرداخت بیش از ۷۷ درصد از سهم استان از تسهیلات رونق تولید، گفت: از مجموع تسهیلات پرداخت شده به واحدهای تولیدی استان ۱۳۵ واحد به ارزش هفت هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۶۰۱ واحد به ارزش یک هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است.

اسودی تصریح کرد: در نشست‌های کمیته بررسی تسهیلات و تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی استان سمنان پرونده یک هزار و ۲۵۶ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات بررسی و به بانک‌های عامل به منظور دریافت تسهیلات به ارزش ۲۲ هزار میلیارد ریال معرفی شدند.

وی ادامه داد: پرونده ۲۵۶ واحد تولیدی متقاضی به منظور پرداخت تسهیلات به ارزش حدود ۹ هزار میلیارد ریال در حال بررسی است.

اسودی گفت: در این نشست با تصمیم اعضای کارگروه با معرفی ۱۳ واحد تولیدی دیگر به بانک‌های عامل به منظور دریافت تسهیلات به ارزش ۲۷۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۳۳ نفر موافقت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: مشکلات ۷۷۶ واحد تولیدی در نشست یکسال گذشته این کارگروه بررسی شد و در آخرین دستور کار این نشست مشکلات بانکی، مالیاتی و تأمین اجتماعی پنج واحد تولیدی مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفت.

در استان سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی فعال است.

علیرضا آشناگر استاندار سمنان امروز از سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ سمنان بازدید کرد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳