۲۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۵
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83348938
۰ نفر
شاخص های بسکتبال قم در سه سال گذشته همواره افزایش یافته است

قم – ایرنا – رئیس هیات بسکتبال قم گفت: برنامه ریزی برای تحول بسکتبال قم در ۱۰ سرفصل از سه سال گذشته آغاز و بر مبنای آن ، شاهد رشد مستمر شاخص های این رشته ورزشی در سال های اخیر هستیم.

مرتضی سخایی روز سه شنبه در مجمع سالیانه هیأت بسکتبال قم، در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان، با اشاره به عملکرد سه سال این هیأت ورزشی اظهار داشت: برگزاری ۶ دوره آموزشی مربی گری و داوری، برگزاری ۳ کارگاه‌های و کلینیک آموزشی، ۱۲ میزبانی مسابقات کشوری، ۲۶ اعزام ورزشکاران استان به مسابقات کشوری، و همچنین ۲ مربی قم به اردوی تیم ملی دعوت شدند ضمن اینکه ۶ تن از بازیکنان استان نیز به اردوهای تیم ملی در این مدت دعوت شده‌اند.

وی با بیان اینکه بسیاری از اقدام‌های هیأت بسکتبال برای اولین بار در این رشته در قم اتفاق افتاده است، ادامه داد: تمرکز بر آموزش و استعدادیابی هیأت بسکتبال در سه سال گذشته موجب شد تا پیشرفت در این هیأت ورزشی مشهود شود به گونه‌ای که کسب قهرمانی در رده نوجوانان و ایستادن در رده دوم نونهالان بخشی از دستاوردهای این هیأت است.

وی، مسابقات لیگ‌های استانی در رده‌های مختلف را از دیگر برنامه‌های مهم این این هیأت ورزشی در سه سال گذشته دانست و گفت: هدف از برگزاری این مسابقات پیشرفت بازیکنان، داوران، مربیان و در نهایت بسکتبال استان است که نتیجه این مسابقات، ایجاد انگیزه، تجربه و کسب موفقیت در مسابقات کشوری می‌باشد.

وی ادامه داد: برگزاری لیگ‌های استانی در رده‌های مختلف سنی موجب شده تا تیم‌های استان در همه رده هابا حضور ۸ تیم و هر تیم با ۱۲ بازیکن شرکت کنند که این امر موجب نشاط بسکتبال استان شده است.

سخایی با بیان اینکه قم از جمله استان‌های پیشتاز کشور در رشته سه به سه بسکتبال است گفت: قم در تیرماه سال گذشته میزبان مسابقات سه به سه بسکتبال زیر ۲۳ کشور بود ضمن اینکه در دهه فجر سال گذشته این مسابقات مربوط به بانوان با حضور ۲۶ تیم با بالاترین استانداردها برگزار شد.

وی، با بیان اینکه استان قم از گذشته مهد داوری بسکتبال کشور است گفت: بسکتبال قم با داوران آن در کشور شناخته می‌شود به گونه‌ای که آنان در لیگ‌های سطح بالای کشور به عنوان داور و ناظر فعالیت می‌کنند.

رئیس هیأت بسکتبال قم، توجه به آموزش مربیان و داوران را از دیگر برنامه‌های این هیأت دانست و گفت: در چند سال گذشته تنها یک داور فعال در استان وجود داشت که این موضوع برگزاری مسابقات لیگ استانی را با چالش مواجه کرد که برای رفع این موضوع تمرکز بر آموزش داوران در دستور کار قرار گرفت که نتیجه آن دعوت پنج تن از داوران استان به مسابقات کشوری در سال گذشته است.

سخایی، ادامه داد: استعدادیابی برای رده‌های مختلف، برگزاری ۶ لیگ در رده‌های مختلف، برگزاری جشنواره‌های مختلف، اعزام تیم‌ها به مسابقات قهرمانی کشور، میزبانی ۲ مسابقات قهرمانی کشور، سرمایه گذاری برای حضور در لیگ‌های برتر بسکتبال کشور در رده‌های مختلف و همچنین میزبانی یکی از تیم‌های ملی از جمله برنامه‌های هیأت در سال جاری است.

با رأی اعضای این مجمع، عملکرد مالی و اجرایی هیأت بسکتبال قم تأیید و تقویم ورزشی این هیأت در سال جاری به تصویب رسید.

۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =