۲۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۳
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83348534
۲ نفر
منازل ۱۰۰ مددجوی ۲ معلولی پایتخت از امروز تحویل می شود

تهران- ایرنا- معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران گفت: ۱۰۰ مددجوی دارای ۲ فرزند معلول شهر تهران از امروز (چهارشنبه) می توانند برای تحویل منازل خود مراجعه کنند.

مهشید چوبکار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این تعداد واحد مناسب سازی شده در شهر جدید پرند واقع شده است تا معلولان بتوانند در آن مستقر شوند.

به گفته وی دولت با تخصیص وام‌هایی با سود چهار درصد، کمک‌های بلاعوض همچنین کمک های خیران، بسیج سازندگی و سایر نهادها درصدد تلاش برای صاحب خانه شدن معلولان است.

چوبکار افزود: اکنون ۶۰۰ مددجوی بهزیستی استان تهران دارای ۲ فرزند معلول در انتظار مسکن هستند و در حال رایزنی با مسئولان مربوطه برای رفع این مشکل هستیم.

معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه سال گذشته ۸۰۸ واحد مسکونی به معلولان واگذار شد گفت: از این تعداد حدود ۱۵۰ واحد به مددجویان دارای ۲ فرزند معلول تعلق یافت.

وی ابراز امیدواری کرد تا پایان امسال با همراهی نهادهای مختلف بتوان تعداد واحدهای بیشتری را به معلولان اختصاص داد.

چوبکار با بیان اینکه در شهرستان‌های استان تهران نیز تعدادی مسکن برای معلولان در نظر گرفته شده است گفت: در شهرستان ملارد ۷۲ واحد و در پیشوا ۸۰ واحد در مرحله آماده سازی و واگذاری است.

بنا بر اعلام مسئولان بهزیستی آمار کل مدجویان این سازمان در استان تهران ۱۷۴ هزار نفر است که از خدمات توانبخشی و اجتماعی بهره مند می شوند.

تهرام / ۸۱۳۸/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =