۲۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۵
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83348394
۰ نفر
ماشین آلات غیر مجاز حفاری چاه در ۴ شهرستان فارس توقیف شدند

شیراز - ایرنا - دستگاه ها و ماشین آلات غیر مجاز حفاری چاه آب شامل تراکتور، کمپرسور، بیل مکانیکی و لودر در شهرستان های کازرون، مرودشت، جهرم و ارسنجان توقیف شدند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان فارس، سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: چهار دستگاه کمپرسور و یک تراکتور غیر مجاز حفاری در شهرستان‌های مرودشت و کازرون توقیف شدند که حفاران در این مناطق با استفاده از شرایط تاریکی شب مبادرت به حفاری و حفر چاه غیر مجاز می کردند.

محمدرضا ارجمند بیان داشت: مأموران گشت و نظارت شرکت آب منطقه‌ای فارس با همکاری نیروی انتظامی، یک دستگاه ماشین غیر مجاز حفاری تراکتوری را در مرودشت و یک دستگاه کمپرسور در حال کف شکنی چاه را در کازرون توقیف کردند که این ماشین آلات با احکام قضائی به پارکینگ منتقل شدند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان فارس افزود: بر اساس قانون، تمام شرکت‌های حفاری باید دارای پروانه صلاحیت از وزارت نیرو باشند در غیر این صورت از فعالیت این دستگاه‌ها یا هر دستگاه غیر مجاز دیگر جلوگیری خواهد شد و این اقدامات با هدف نظارت بر برداشت آب‌های زیرزمینی و جلوگیری از افت بیش از پیش سطح این آب‌ها انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در قالب اجرای طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی و برخورد با تخلفات در زمینه برداشت آب‌های زیرزمینی و جلوگیری از تخریب بستر و حریم رودخانه‌ها، ۲ حلقه چاه غیر مجاز در روستای بیدگل ابرج شهرستان مرودشت مسدود شدند.

ارجمند همچنین گفت: یک دستگاه بیل مکانیکی در روستای ولی‌آباد ارسنجان به علت حفاری و خاک‌برداری غیر مجاز توسط مأموران گشت و بازرسی شرکت آب منطقه‌ای فارس شناسایی و با همکاری نیروی انتظامی توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

وی اضافه کرد: همچنین مأموران بازرسی شرکت از عملیات خاک‌برداری غیر مجاز در بستر رودخانه کنار سبز دبیران زرین‌دشت و رودخانه فورگ داراب نیز جلوگیری کردند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان فارس اضافه کرد: در بخش مرکزی شهرستان جهرم نیز ۲ دستگاه لودر که در حال خاک‌برداری غیر مجاز از بستر رودخانه‌ای بودند، توقیف و به پارکینگ منقل شدند.

به گفته وی هر گونه خاک‌برداری و برداشت مصالح از بستر و حاشیه رودخانه‌ها و دیگر منابع آبی باید با هماهنگی و اخذ مجوز از شرکت آب منطقه‌ای استان باشد، در غیر این صورت تخلف محسوب و با متخلفان برخورد خواهد شد.

۶۱۱۳ / ‏‬ ۱۸۷۶

اخبار مرتبط