۲۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 2504
کد خبر: 83348378
۰ نفر
شریفی: هر دقیقه حضور در پرسپولیس درسی تازه برای فوتبالم بود

تهران - ایرنا - بازیکن شماره ۱۰ تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه اولویت اول و آخرش ادامه همکاری را سرخپوشان است، گفت: هر دقیقه حضور در پرسپولیس درسی تازه برای فوتبالم بود.

مهدی شریفی ابتدای لیگ هجدهم جزو اولین خریدهای پرسپولیس بود. این بازیکن با وجود اینکه پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته بود، یک نیم فصل تنها با تیم تمرین کرد تا در نیم فصل دوم بتواند جواز بازی در پرسپولیس را بدست اورد.

شماره ۱۰ پرسپولیس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در مورد مسائل مختلف مانند پست بازی، فصلی که در پرسپولیس پشت سر گذشت و تصمیم برای آینده اش صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

ابتدا از فصلی که پشت سر گذاشتی صحبت کن. چطور بود؟

واقعاً فصل لذت بخشی را پشت سر گذاشتم چرا که حضور در پرسپولیس افتخار بزرگی است که خوشبختانه این افتخار نصیب من شد و یک فصل خوب را در این تیم پشت سر گذاشتم.

علت اصلی موفقیت پرسپولیس را چه مسائلی می‌دانی؟

در پرسپولیس شرایط خوب بود و همدلی بین بازیکنان یکی از اصلی ترین عوامل بود چرا که محیط تیم بسیار دوستانه و خوب بود. از طرفی کادر فنی هم زحمات خیلی زیادی می‌کشیدند تا این تیم یکدل را بسازند. در مجموع حضور در پرسپولیس و کسب موفقیت با این تیم خیلی دلچسب بود.

۶ ماهی که برای پرسپولیس بازی کردی چطور بود؟

شاید ۶ ماه مجوز بازی داشتم اما من یکسال در پرسپولیس حضور داشتم و در این مدت چیزهای زیادی یاد گرفتم. اینکه یک سال در فضا و جو پرسپولیس نفس می‌کشیدم لذت بخش بود. اینکه دو جام کسب کردیم هم لذت خاصی داشت. من پیش از این با سپاهان هم جام کسب کرده بودم که هر قهرمانی لذت خاص خودش را داشت اما واقعاً حضور در پرسپولیس تجربه گرانبهایی بود که این افتخار نصیب من شد.

اما در این مدت در پرسپولیس نیمکت نشین بودی؟

درست است. شرایط به نحوی بود که بازی کمتری به من رسید و این شرایط ایده‌آل هیچ بازیکنی نبود. در تمرینات و فرصتی که در بازی به من می‌رسید تمام تلاشم را به کار می‌گرفتم که بهترین عملکرد را داشته باشم و خواسته کادر فنی را به نحو احسنت انجام دهم. به هر حال این اولین سال حضورم در تیم بزرگ پرسپولیس بود.

خیلی‌ها شرایط تو را با ساسان انصاری و سیامک نعمتی مقایسه می‌کنند. یکی از پرسپولیس جدا شد و برای رسیدن فرصت صبر نکرد، و دیگری صبر کرد و به ستاره کنونی تیم تبدیل شد.

مقایسه اصلاً کار درستی نیست. خیلی‌ها این حرف‌ها را مطرح می‌کردند و من را با این دو بازیکن مقایسه می‌کردند. اما شرایط من نه شبیه انصاری بود و نه شبیه نعمتی. شرایط من شبیه خودم مهدی شریفی بود که خودم شرایط خاص خودم را دارم. شرایط در پرسپولیس متفاوت است.

در تیم‌های سابقت همیشه به عنوان مهاجم هدف بازی می‌کردی اما در پرسپولیس به عنوان بازیکن بال به کار گرفته می‌شدی و حتی برانکو هم اعلام کرد که تو بال چپ هستی. پست تخصصی ات بلاخره کجاست؟

من در تیم‌های قبلی چندین سال مهاجم هدف بازی می‌کردم اما کادر فنی پرسپولیس تشخیص داد که من به عنوان وینگر چپ و راست بازی کنم و من هم به نظر آنها احترام می‌گذارم و تلاش می‌کردم تا بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم. من همیشه سعی کردم به نظر کادر فنی احترام بگذارم. حتی در سپاهان هم که بودم چند بازی هافبک وسط بازی کردم. همیشه تلاش کردم خواسته‌های کادر فنی را در پستی که بازی می‌کنم به بهترین نحو اجرا کنم.

این موضوع روی عملکرد تو تأثیری نداشت؟

با توجه به اینکه برانکو تشخیص داده بود که من در این پست بازی کنم تلاش کردم که بهترین عملکرد را در این نقش داشته باشم و خیلی چیزها یاد بگیرم. در مجموع من از حضور در پرسپولیس و کار با برانکو خیلی چیزها یاد گرفتم و به همین خاطر از کادر فنی تشکر می‌کنم. من از حضور در پرسپولیس خیلی چیزها یاد گرفتم سعی کردم از کوچترین چیزها هم درس جدیدی یاد بگیرم. من حتی چیزهایی که به چشم خیلی‌ها مبتدی‌ترین مسائل در فوتبال به نظر می‌رسد را در پرسپولیس به ان توجه کردم تا به صورت اصولی و به بهترین نحو ان را انجام دهم. مسأله‌ای که کادر فنی هم روی آن تاکید زیادی داشت.  

شریفی

رسیدن به ترکیب اصلی پرسپولیسی خیلی دشوار است. آیا با این وجود در پرسپولیس می‌مانی؟

با پرسپولیس قرارداد دارم و بازیکن این تیم هستم. از طرفی اولویت اول و آخرم پرسپولیس است. البته پیشنهاداتی از تیم‌های دیگر دارم اما پرسپولیس در اولویت من است. بازیکن این تیم هستم و باید دید که نظر کادر فنی در مورد من مهم است و ماندن و رفتنم بستگی به باشگاه و کادر فنی دارد. من تمرینات اختصاصی ام را دنبال می‌کنم و سعی می‌کنم در بهترین فرم خودم قرارداد داشته باشم و تمرکزم روی پرسپولیس است.

این روزها بحث ماندن یا رفتن برانکو به یکی از چالش‌های باشگاه تبدیل شده است. نظر تو در این باره چیست؟

فکر نمی‌کنم کسی باشد که از جدایی برانکو خوشحال شود. نتایج فنی پرسپولیس در این مدت گویای همه چیز در مورد برانکو است. همه به برانکو عادت کردیم و از نظر روحی و روانی و فنی هم به این مربی عادت کردیم. امیدوارم مشکلی در این زمینه پیش نیاید تا پرسپولیس را همچنان با برانکو در قله فوتبال ایران ببینیم.

ورزشی **۹۴۶۳**۲۰۲۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =