۲۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۴
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83348149
۰ نفر
استاندار سمنان: دولت از واحدهای صنعتی بزرگ حمایت ویژه دارد

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: حمایت دولت از بنگاه های اقتصادی و واحدهای صنعتی بزرگ استان به منظور رونق کسب و کار و تحقق شعار سال مستمر و ویژه است.

علیرضا آشناگر روز سه شنبه در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل فشارهای خارجی مشکلاتی برای واحدهای تولیدی و صنعتی کشور به وجود آمد که دولت با برنامه ریزی اصولی درصدد رفع این دغدغه ها است.
وی خاطر نشان کرد: بازدیدهای میدانی و بررسی مشکلات واحدهای صنعتی از سوی مسئولان در تسریع رفع دغدغه های این واحدها تاثیر گذار است.
استاندار سمنان با بیان اینکه دولت در کنار واحدهای صنعتی در شرایط تحریم اقتصادی قرار دارد، گفت: رفع مشکلات بیمه ای، مالیاتی، بانکی و دیگر دغدغه های واحدهای صنعتی در نشست های تخصصی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در دستور کار است.
آشناگر تصریح کرد: تامین نقدینگی واحدهای صنعتی سمنان با ارایه تسهیلات هفت هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی در یکسال گذشته از سوی دولت انجام شده و این روند با هماهنگی با بانک های عامل ادامه می یابد.
استاندار سمنان اضافه کرد: دولت نسبت به مشکلات واحدهای صنعتی شناخت کامل دارد و در چارچوب قانون برای رفع تمامی دغدغه های این واحدها تلاش می کند.
آشناگر تصریح کرد: با وجود تحریم ها اما تولید و رونق کسب و کار در استان سمنان نباید متوقف شود و حمایت ها از بنگاه های اقتصادی با تمام وجود ادامه می یابد.
استاندار سمنان گفت: هم افزایی دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی سمنان برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی مطلوب است و این روند برای تحقق شعار سال ادامه یابد.
در استان سمنان دست کم ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی فعال است.
۷۳۳۹/۶۱۰۳