۲۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۹
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 83347966
۰ نفر
رشد ۲۰ درصدی پشت کنکوری‌های مازندران

ساری - ایرنا - بر اساس آخرین گزارش‌ها امسال ۵۰ هزار ۲۵۲ دانش آموز پشت کنکوری در مازندران به استقبال رقابت کنکور ۹۸ می‌روند که نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سال گذشته از مجموع یک میلیون و ۱۱ هزار و ۳۶۰ شرکت کننده کنکور کارشناسی کشور، ۴۳ هزار و ۲۶۲ نفر از استان مازندران بودند که تقریباً تمامی آنها بر صندلی آزمون حاضر شده بودند.

بر اساس آمار آموزش و پرورش استان مازندران امسال بیش از ۵۰ هزار نفر در آوردگاه کنکور برای تصاحب صندلی دانشگاه با یکدیگر رقابت می‌کنند که همچنان دختران با بیش از ۶۰ درصد بیشترین شرکت کنندگان استان هستند.

این درحالی است که از یک میلیون و ۱۱۸ هزار کنکوری پیش روی کشور ۶۴ درصد زن و ۴۶ درصد مرد هستند.

**بیش از نیمی از کنکوری‌های امسال از نظام جدید هستند

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: از مجموع کنکوری‌های سال ۹۸ استان مازندران، ۲۵ هزار و ۸۷۹ نفر از نظام آموزشی ۳-۳-۶ یا نظام آموزشی جدید هستند.

امسال نخستین سالی است که نظام آموزشی جدید دارای کنکور شد.

اسفندیار نظری اظهار داشت: ۲۴ هزار و ۳۷۳ نفر دیگر نیز از نظام آموزشی قدیم یا پیش دانشگاهی هستند، که یا در کنکورهای قبلی شرکت نکردند و یا موفق به کسب رتبه مورد نظرشان نشدند.

به گفته او امسال نیز کنکوری‌های رشته تجربی دراستان مازندران با ۵۰ درصد بیشترین شرکت کنندگان کنکور هستند در حالی که تجربی‌ها در کشور بیش از ۵۵ درصد کنکورهای را تشکیل می‌دهند.

معاون آموزش و پرورش مازندران گفت: رشته‌های انسانی با هشت هزار و ۹۹۵ شرکت کننده، ریاضی با ۶ هزار و ۹۳۴ نفر، زبان خارجه با ۶ هزار و ۳۸۲ و هنر با ۲ هزار و ۷۹۳ نفر از دیگر شرکت کنندگان مازندرانی کنکور ۹۸ را رقم می‌زنند.

**نبض کنکور رشته زبان در دست مازندرانی‌ها

نظری با اشاره به اینکه از مجموع ۱۰ هزار و ۵۰۱ شرکت کننده کنکور در رشته زبان کشور بیش از ۶۰ درصد مازندرانی هستند، افزود: امسال نبض کنکور زبان در دست دانش آموزان مازندرانی است.

وی اظهار داشت: این آمار نشان دهنده توجه بیشتر دانش آموزان مازنی به رشته زبان است و اینکه اهمیت این رشته در میان خانواده‌ها و دانش آموزان مازندران در سالهای اخیر از جایگاه ویژه ای برخوردار شده است.

آزمون سراسری سال ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه برابر با ۱۳ و ۱۴ تیر ماه برگزار می‌شود.

آزمون داوطلبان رشته ریاضی و انسانی صبح پنجشنبه و داوطلبان رشته هنر بعد از ظهر پنجشنبه برگزار می‌شود و داوطلبان رشته تجربی صبح جمعه و رشته زبان‌های خارجی هم بعد از ظهر همین روز پرونده کنکور را می‌بندند.

مازندران از جمله استان‌هایی است که بیشترین رتبه‌های خوب را همه ساله به خود اختصاص می‌دهد. کنکوری‌های مازندران با کسب رتبه یک رشته ریاضی و رتبه ۱۰ رشته انسانی، موفق شدند ۲ رتبه ممتاز را در کنکور سراسری سال ۹۷ کسب کنند.

مازندران در سال تحصیلی منتهی به کنکور امسال ۵۳۸ هزار دانش آموز در پایه‌های مختلف دارد که در چهار هزار و ۲۰۰ مدرسه درس می‌خواندند.

۹۹۱۹/‏۱۶۵۴

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha