۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
کد خبرنگار: 1796
کد خبر 83347849
۰ نفر
آتش سوزی مراتع بویین زهرا مهار شد

قزوین - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منبع طبیعی و آبخیزداری قزوین گفت: ۱۲ هکتار از مراتع شهرستان بویین زهرا از شامگاه دیروز به علت خطای انسانی دچار آتش سوزی شده بود که با همکاری نیروهای این یگان و همچنین کمک های مردمی مهار شد.

بهرام ترکاشوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مراتع از اهمیت بالایی برای حیوانات علوفه خوار برخودار است و همواره حفظ و نگهداری آن باید مورد توجه قرار گیرد.
ترکاشوند با بیان اینکه در این سانحه هیچ گونه خسارت جانی و مالی گزارش نشده است، اظهار داشت: ۹۰ درصد علل و عوامل آتش سوزی در مراتع و جنگل ها به خطاهای انسانی و بی احتیاطی افراد مربوط است که در این رابطه همواره آموزش های لازم به دهیاران و بهره برداران از سوی کارشناسان این اداره داده می شود.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منبع طبیعی و آبخیزداری قزوین به گرمای فصل تابستان اشاره کرد و گفت: با افزایش دمای هوا همواره خطر آتش سوزی در مراتع افزایش می یابد و لازم است که شهروندان از هرگونه اقدام مخاطره انگیز مانند رها کردن آتش در مزارع و مراتع، پرتاپ کردن ته سیگار و سوزاندن باقی مانده محصولات کشاورزی خودداری کنند.


۹۹۲۵* ۶۱۰۱