توقف یکماهه فعالیت پتروشیمی خراسان برای بازسازی در پاییز امسال

بجنورد-ایرنا- مدیر نگهداری و تعمیرات پتروشیمی خراسان گفت: به منظور آسیب شناسی، بازسازی و اورهال بزرگ این مجتمع، فعالیت آن در آبانماه امسال متوقف می شود.

حسن خسروی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، انجام اورهال در این مجتمع، به مدت یک ماه به طول می انجامد که در این بازه تمام بخش‌ها و تجهیزات مجتمع پتروشیمی خراسان مورد بازبینی، بررسی و رصد قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به توقف تولید در این یک ماه، اظهار داشت: تولید اوره به میزان یکهزار و ۵۰۰ تن در روز و تولید ملامین به میزان ۶۱ تن در روز کاهش می‌یابد.

وی انجام اورهال را از اقدامات برای تأمین ایمنی در مجتمع عنوان کرد و افزود: پتروشیمی خراسان با ۴۲ میلیون نفرساعت فعالیت از ابتدای راه اندازی، بدون حادثه فوتی فعال بوده است و ضریب تکرار حادثه و ضریب شدت حادثه در این شرکت صفر بوده است.

مدیر نگهداری و تعمیرات پتروشیمی خراسان گفت: هدف مهم ما از انجام اورهال، شناسایی سایش‌ها، خوردگی‌ها، آسیب‌ها و بازسازی آن و جلوگیری از حوادث و تأمین ایمنی در محل کار است.

آخرین اورهال اساسی شرکت پتروشیمی خراسان شمالی در سال ۹۵ انجام شده است.

مجتمع پتروشیمی خراسان در ۱۷ کیلومتری جاده بجنورد - شیروان در ۲۰۰ هکتار اجرا شده است و از پیشرفته‌ترین واحدهای تولیدکننده آمونیاک، کود شیمیایی اوره، ملامین و ازت است.

۷۱۸۵/۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =