مشکلات فعالان صنایع دستی آذربایجان غربی پیگیری می شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه مشکلات فعالان بخش صنایع دستی استان پیگیری می شود، گفت: دولت حامی تولید کنندگان است و از همه فعالان این بخش حمایت می کند.

به گزارش ایرنا محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در بازدید از نمایشگاه موقت صنایع دستی در سالن همکف استانداری آذربایجان غربی افزود: دیدار و گفت و گو با هنرمندان صنایع دستی استان و فعالان این بخش و شناخت نقاط قوت و ضعف، در رونق تولید ملی نقش مهمی ایفا می‌کند.


یاشار جوانبخت یکی از هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی ارومیه در رشته معرق که در این نمایشگاه حضور داشت، نیز در این دیدار گفت: تبلیغات محیطی در زمینه شناساندن صنایع دستی مرغوب و اصل وجود ندارد و ثبت برند نیز به دشواری انجام می شود.


وی اضافه کرد: واردات بی رویه محصولات و صنایع دستی تولید کشور چین نیز از مشکلات این هنرمندان به شمار می رود که نیازمند کنترل مبادی ورودی است.


به گزارش ایرنا نمایشگاهی از صنایع دستی تولیدی توسط هنرمندان استان اعم از مینا کاری، معرق و منبت و تولیدات دیگر از امروز / ‏دوشنبه / ‏به‬ مدت ۲ روز در استانداری آذربایجان غربی دایر شده است.


فعالان این حوزه در زمینه صنایع دستی مختلفی شامل نساجی سنتی، سفال و سرامیک، هنرهای چوب، پوشاک سنتی، صنایع دستی فلزی و روی شیشه و دیگر پیشه های سنتی وابسته به صنایع دستی از جمله رنگرزی گیاهی و نخ ریسی سنتی در آذربایجان غربی فعال هستند.


۷۱۲۵/‏۲۰۹۳


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =