۲۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83347342
۰ نفر
قیمت نان در ورامین به نرخ سابق بازگشت

تهران – ایرنا – بر اساس تصمیم روز دوشنبه شورای آرد و نان شهرستان ورامین، قیمت نان در واحدهای آزاد پز که طی روزهای اخیر به صورت خودسرانه افزایش پیدا کرده بود، به حالت سابق بازگشت.

به گزارش ایرنا، در ایام تعطیلات سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و عید سعید فطر برخی از واحدهای نانوایی آزادپز، بدون هماهنگی با شورای آرد و نان اقدام به افزایش خودسرانه قیمت نان سنگگ، بربری و تافتون کرده بودند که این امر با اعتراض مردم مواجه شد.
در این افزایش قیمت، نرخ نان سنگگ از یک هزار به یک هزار و ۵۰۰ تومان، نان بربری از ۶۰۰ به یک هزار تومان و تافتون از ۵۰۰ به هزار تومان افزایش پیدا کرد.
پس از این اقدام، فرماندار شهرستان ورامین در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا، با انتقاد از عمل خودسرانه برخی از واحدهای نانوایی آزادپز، هر گونه افزایش قیمت نان بدون مصوبه شورای آرد و نان را غیر قانونی و بر بازگشت قیمت ها به سابق تأکید کرد.
حال با برگزاری جلسه شورای آرد و نان شهرستان ورامین که به ریاست فرمانداری این شهرستان برگزار شد، قیمت های افزایش یافته نان در واحدهای آزاد پز به حالت سابق بازگشت و از امروز نان در تمامی واحدهای نانوایی با قیمت سابق ارائه می شود.
فرماندار ورامین در جلسه شورای آرد و نان شهرستان که با حضور اعضا در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد اظهار داشت: هر گونه افزایش قیمت نان در واحدهای آزادپز باید از مبادی قانونی و پس از بررسی کارشناسانه صورت گیرد و اقدام خودسرانه برخی از واحدها درافزایش قیمت نان، پذیرفتنی نیست.
حسین کاغذلو افزود: در گزارش تیم کارشناسی اداره صنعت و معدن و تجارت ورامین از وضعیت قیمت نان در شهرستان های مجاور، مشخص شد که قیمت نان در این شهرستان ها، مطابق با قیمت فروش نان در واحدهای آزاد پز ورامین است و تفاوتی بین آنها وجود ندارد.
وی تصریح کرد: اگر قرار است که بر اساس قانون، واحدهای نانوایی آزاد پز نسبت به افزایش قیمت اقدام کنند باید این امر در بستر قانون و با نظر کارشناسی اعضای شورای آرد و نان صورت گیرد و هیچ گونه اقدام خودسرانه از افراد پذیرفتنی نیست و این افزایش قیمت در حالی صورت گرفت که وزن چانه ها افزایش پیدا نکرده بود.
فرماندار ورامین تأکید کرد: بر اساس تصمیم شورای آرد و نان، هیچ گونه افزایشی در قیمت نان واحدهای آزاد پز نباید صورت گیرد و واحدهای نانوایی موظف به فروش نان به قیمت سابق می باشند.
وی گفت: با توجه به افزایش قیمت آرد واحدهای نانوایی آزادپز، افزایش دستمزد، افزایش نرخ بیمه و نیز سایر مواردی که می تواند بر قیمت تمام شده نان اثر گذار باشد، مقرر شد تا یک تیم کارشناسی متشکل از فرمانداری، اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه نانوایان، نسبت به بررسی عوامل افزایش قیمت نان اقدام و رقمی منطقی برای واحدهای آزاد پز در نظر گرفته شود.
کاغذلو افزود: نانوایی های موظفند تا با نصب تابلو، نوع فعالیت آزاد و یا دولتی خود را مشخص کنند تا مردم به صلاح خود از نانوایی خرید کنند.
وی گفت: با تصمیم اعضای شورای آرد و نان، طرح نظارت بر عملکرد نانوایی های شهرستان آغاز و با هر گونه مورد خلاف قانون در حوزه تولید، کیفیت، کمیت و نیز عدم رعایت مسائل بهداشتی برخورد می شود.
۱۱۰ واحد نانوایی آزاد پز و ۲۲۰ واحد نانوایی دولتی در ورامین فعالیت می کنند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۱۳۴۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha