فعالیت معادن مخرب محیط زیست در سبزوار محدود شد

سبزوار- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: فعالیت دو معدن کرومیت در مناطق سیاه کوه این شهرستان و بفره داورزن که آثار زیان باری بر محیط زیست داشت محدود شد.

حمید رضا صادقی روز دوشنبه به مناسبت هفته محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: منطقه سیاه کوه سبزوار یکی از جاذبه های گردشگری برای استفاده کوهنوردان و علاقه مندان طبیعت است که بهره برداری غیر اصولی معدن تهدیدی برای طبیعت آن بود.
وی اضافه کرد: مجوز بهره برداری معدن کرومیت سیاه کوه از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار صادر شده بود که به علت رعایت نکردن الزامات زیست‌محیطی، اخطارهای لازم به بهره برداران این معدن داده شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: جلوگیری از تخریب سیاه کوه مطالبه مردم شهرستان بود که با ورود دادستانی و مسئولان، فعالیت این معدن محدود و منوط به رعایت الزامات زیست‌محیطی شد.
صادقی افزود: با پیگیری های لازم و توجیه بهره بردار معدن منطقه بفره شهرستان داورزن نیز تهدیدهای زیست محیطی آن کاهش یافته است.
وی ادامه داد: با هدف جلوگیری از تهدید و تخریب طبیعت به صورت مرتب معادن این شهرستانها به وسیله کارشناسان محیط زیست پایش می شود.
شهرستان سبزوار دارای بیش از ۱۲۰ معدن با انواع کانی های فلزی و غیرفلزی از قبیل کرومیت، منگنز، سنگ آهک، آلومینیوم، انواع سنگ های ساختمانی، سنگ لاشه و سایر مواد معدنی است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.


۸۱۴۵/۷۴۹۵/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =