افزون بر ۲۹۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف در شهربابک معدوم شد

کرمان - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شهربابک گفت: ۲۹۳ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف طی نظارت و بازدیدهای کارشناسان این شبکه از مراکز تولید، نگهداری و عرضه و کشتارگاه دام در شهربابک جمع آوری و از چرخه مصرف خارج و معدوم شد.

مجید اسدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیماری‌های مشترک انسان و حیوان همواره جمعیت انسانی را تهدید می‌کند و تنها راه جلوگیری از بروز و انتشار بیماری‌های دامی مشترک بین انسان و دام فعالیت‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای دامپزشکی در دامداری‌ها، میدان دام، کشتارگاه و مراکز مجاز توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی است.

وی بیان داشت: طی نظارت و بازدیدهای کارشناسان این شبکه از مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاه دام مقدار ۲۹۳ کیلوگرم گوشت قرمز، مرغ، ماهی و آلایش خوراکی دام و طیور غیرقابل مصرف، فاسد و تاریخ مصرف گذشته جمع آوری و معدوم شد.

اسدی گفت: طرح تشدید نظارت بهداشتی از ۱۷ اردیبهشت تا ۱۷ خرداد ماه سال جاری در شهرستان شهربابک اجرا شد و در بازدیدهای روزانه در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر در چارچوب طرح ملی تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام ماه مبارک رمضان از تمامی مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاه دام شهرستان نظارت، بازدید و بررسی به عمل آمد.

وی یادآور شد: در بازرسی‌های صورت گرفته در صورت مشاهده فرآورده خام دامی فاسد و غیرقابل مصرف انسانی و شرایط نگهداری نامناسب مواد خام دامی فوق جمعآوری و با متخلفان برابر ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی برخورد شد.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

۹۸۹۹/‌۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =