۲۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۶
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83346910
۰ نفر
بازارچه صنایع دستی در شهر جهانی گلیم سیرجان افتتاح می شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از افتتاح بازارچه صنایع دستی در شهر جهانی گلیم سیرجان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، غلامرضا فرخی افزود: هر سال به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی (۲۰ خرداد) و به پاس تلاش هنرمندان و فعالان این عرصه برنامه‌های متنوعی در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان قرار می‌گیرد.


وی با بیان اینکه امسال نیز همانند سال‌های گذشته معاونت صنایع دستی برنامه‌های متعددی در نظر گرفته است، افزود: افتتاح بازارچه صنایع دستی در شهر جهانی گلیم سیرجان از مهم‌ترین این برنامه‌ها است.


فرخی با اشاره به اینکه این بازارچه در قالب ۲۵ غرفه به نمایش و فروش صنایع دستی هنرمندان این شهر می‌پردازد، تصریح کرد: این بازارچه با همکاری هیأت مدیره مجتمع تجاری مهر سیرجان راه اندازی می‌شود.


وی با بیان اینکه هنرمندانی که در این بازارچه به فعالیت می‌پردازند به مدت ۲ سال مشمول اموزش رایگان از سوی فنی و حرفه‌ای خواهند بود، گفت: در این بازارچه صنایع دستی بومی شهرستان سیرجان به ویژه گلیم شیریکی پیچ به گردشگران معرفی می‌شود.


فرخی به نشست و هم اندیشی با مدیر موزه صنعتی و رئیس دانشکده هنر دانشگاه باهنر کرمان و همچنین هنرمندان و صنعتگران شاخص استان در خصوص برگزاری نمایشگاه ۲ سالانه صنایع دستی و هنرهای سنتی در محل موزه صنعتی کرمان اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه هر ۲ سال یک بار در استان کرمان برپا خواهد شد.


وی خاطرنشان کرد: بازدید از کارگاه‌های تولید زنده صنایع دستی مجموعه کاروانسرای گنجعلیخان، کارگاه احیا شده شالبافی، بازار میدان قلعه کرمان به منظور احیا دوباره رشته مسگری این استان، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی محلی در شهرستان بم با همکاری اتاق بازرگانی این شهرستان و دیدار با پیشکسوتان صنایع دستی استان از دیگر برنامه‌های هفته صنایع دستی خواهد بود.


۷۴۲۰/‌۳۰۲۹‬

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =