۲۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 1820
کد خبر: 83346874
۰ نفر
هفت هزار میلیارد تومان پروژه در شهربابک در حال انجام است

کرمان - ایرنا - فرماندار شهربابک گفت: هفت هزار میلیارد تومان پروژه در شهربابک در حال انجام است که سه هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان آن مربوط به معدن چاه فیروزه و سایر شرکت های اقماری وابسته به شرکت مس و شرکت های خصوصی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا اسدی روز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه اولویت فرمانداری شهربابک رفع مشکلات مردم است افزود: مردم بهترین و بالاترین سرمایه اجتماعی یک جامعه هستند که در عمران و توسعه شهرستان کمک می کنند.


وی با بیان اینکه شهربابک در توسعه اقتصادی بیشترین جذب سرمایه گذاری را در ۴۰ سال گذشته داشته است اظهار داشت: این فرمانداری با تاکید بر داشته ها از جمله صنایع دستی و جاذبه های گردشگری، دامپروری و کشاورزی که بر ظرفیت معادن اولویت دارند، همواره سعی در توسعه اقتصادی شهربابک داشته ایم.


اسدی یادآور شد: فرهنگ تولید کار و اشتغال در شهربابک تبدیل به یک ارزش شده و این جای بسی خوشحالی دارد.


وی اظهار داشت: تلاش ما بر تکمیل و استفاده از سرمایه های سرگردان شهرستان شهربابک نظیر جایگاه های سوخت، استخر شنا و غیره بود که این مهم محقق شد.


فرماندار شهربابک به بخش گردشگری این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: حدود ۱۰۰ خانه بوم گردی در شهربابک در حال آماده سازی است که ۷۰ مورد از این تعداد در روستای صخره ای میمند، آبدر، دهج، خبر و غیره به بهره برداری رسیده است.


وی تاکید کرد: در بخش گردشگری منابع مالی خیلی خوبی را می توان به سمت شهربابک سوق داد که درآمد زایی خوبی خواهد داشت.


اسدی از تشکیل سمن ها در شهربابک و همکاری آنها با دولت یاد کرد و ادامه داد: ادارات این شهرستان همواره پای کار بوده و فرمانداری شهربابک را همراهی می کردند و در عمران و آبادانی این شهرستان نقش داشته اند.


وی با بیان اینکه ما بهترین امکاناتمان را در اختیار عشایر گذاشته ایم، گفت: عشایر تولید کنندگان مظلوم و بی حاشیه ای هستند که به اقتصاد کشور کمک بزرگی می کنند و امسال نیز تاکنون حدود ۱۲ هزار تن تولید گوشت داشته ایم و در صدد استقرار شرکت بسته بندی گوشت در شهربابک هستیم.


اسدی افزود: یک و نیم میلیارد تومان به روستاها و بخش عشایری شهربابک اختصاص داده شده تا این مناطق را به امکاناتی نظیر پنل خورشیدی، تانکر آب و لوله برای انتقال آب مجهز کنیم.


فرماندار شهربابک تصریح کرد: برای حدود ۲۷ روستای کم جمعیت طرح هادی مصوب کردیم که تمام ساخت و سازهایشان مدیریت شود و همچنین برای بهسازی هشت روستا ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار گذاشتیم.


وی یادآور شد: با اعتباراتی که در اختیار فرمانداری بوده امسال برای ۴۰ روستای شهربابک لوله تهیه کرده ایم و هزینه لایه روبی ۳۰ روستا تأمین شده و همچنین ۱۱ استخر ذخیره آب احداث شده است.


اسدی اظهار داشت: پروژه آب رسانی به روستای دهج و جوزم شهربابک نیز بعد از شهر کرمان بزرگترین پروژه مهم استانی است و بیشترین جذب اعتبار را دارد.


وی ادامه داد: با پیگیری ها و حمایت های نماینده شهرستان شهربابک منابع خیلی خوبی برای اجرای پروژه جاده هرات - شهربابک تخصیص داده شده به طوری که این جاده تا پایان شهریور ماه تا رباط تکمیل می شود.


فرماندار شهربابک به اهمیت توجه ویژه به بخش خصوصی و جذب منابع مالی اشاره کرد و افزود: نزدیک به هفت هزار میلیارد تومان پروژه در این شهرستان در حال انجام است که سه هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان آن مربوط به چاه فیروزه و سایر شرکت های اقماری وابسته به شرکت مس و شرکت های خصوصی است.


وی با اشاره به اینکه برای اولین بار چهار تا پنج بخش لیچینگ و تغلیظ توسط بخش خصوصی در حال احداث است که با مدیریت صحیح فرصت خوبی برای اشتغالزایی فراهم می شود، تاکید کرد: باید به گونه ای مدیریت کنیم که آسیبی به محیط زیست وارد نشود و همچنین از خام فروشی مواد اولیه جلوگیری کنیم.


اسدی با بیان اینکه در بخش صدا و سیما و مخابرات برای روستاهایی مثل مسینان، بن توت و غیره درخواست آنتن و تجهیزات را داده ایم گفت: مقرر شده با حمایت شرکت مس هر سال یک پروژه پزشکی در شهربابک داشته باشیم.


شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.


۹۸۹۹/‌۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =