۲۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 83346739
۰ نفر
برداشت غلات از  ۱۸۶ هزار هکتار کشتزار خراسان شمالی آغاز شد

بجنورد- ایرنا- معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: برداشت گندم و جو از سطح ۱۸۶ هزار هکتار کشتزار این استان از ابتدای هفته جاری آغاز شده است.

نقی کاظمیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از مجموع کشتزارهای استان ۱۴۶ هزار هکتار گندم و ۴۰ هزار هکتار جو است که آغاز برداشت از مناطق جنوب استان انجام می شود.
وی با بیان اینکه در سال زراعی جاری انتظار تولید ۳۱۰ هزار تن گندم در استان را داریم، گفت: پاییز گذشته ۴۷ هزار هکتار گندم آبی و ۹۹ هزار هکتار گندم دیم کشت شد.
وی افزود: پیش بینی می شود تولید گندم در سال زراعی جاری در مقایسه با پارسال ۶۳ درصد رشد داشته باشد.
کاظمیان اظهار داشت: در سال زراعی گذشته ۱۹۰ هزار تن گندم از کشتزار های این استان برداشت شد که ۹۱ هزار تن آن خریداری شد.
معاون زراعت سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال افزون بر ۲۵۹ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود گفت: در مقایسه با سال های گذشته یک رکورد محسوب می شود.
وی از برداشت جو در منطقه اسفراین نیز خبر داد و گفت: پیش بینی می شود امسال از سطح ۴۰ هزار هکتار اراضی آبی و دیم ۱۰۰ هزار تن محصول برداشت شود.
کاظمیان افزود: از مجموع کشتزارهای جو این استان ۲۰ هزار هکتار آبی و ۲۰ هزار هکتار نیز دیم است.
وی با بیان اینکه پارسال از سطح کشتزارهای این استان ۶۷ هزار تن جو برداشت شده بود گفت: پیش بینی می شود امسال افزون بر ۳۰ درصد تولید افزایش یابد.
وی با بیان اینکه وضعیت کشتزارهای دیم استان بسیار مناسب است، گفت: گندم و جو دیمکاران با توجه به بارش های سال جاری از کیفیت خوبی برخوردار است.
خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد.


۳۰۰۷/‏‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =