۲۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۹
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83346685
۰ نفر
امسال ۱۰ وقف جدید در کردستان ثبت شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: با ثبت ۱۰ مورد وقف جدید در شهرستان‌ها از اول امسال تاکنون تعداد موقوفات این استان به ۲ هزار و ۱۹۵ مورد رسید.

حجت الاسلام مصطفی نوروزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد هفت مورد توسط واقفان خیراندیش بانه‌ای و سه مورد نیز توسط واقفان سنندجی وقف شده است.


وی افزود: یک باب منزل مسکونی به مساحت ۱۸۰ متر در خیابان سیدجمال الدین شهر بانه به ارزش سه میلیارد ریال که توسط فتاح کریمی واقف خیراندیش بانه‌ای و با نیت فعالیت‌های قرآنی و احداث مسجد وقف شده از جمله مهمترین وقف‌های امسال است.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان اضافه کرد: ثبت ۶ دانگ یک چشمه آب به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال توسط ناجی شریفی واقف خیراندیش بانه‌ای با نیت تأمین آب شرب مسجد و مدرسه روستای بوالحسن از دیگر وقف‌های مهم سال جاری است.


وی یادآور شد: نیات واقفان در وقف‌های جدید همانند گذشته بیشتر وقف بر مساجد، فعالیت‌های قرآنی، احداث خانه عالم و کمک به افراد نیازمند است.


حجت الاسلام نوروزی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد موقوفات استان به ۲ هزار و ۱۹۵ مورد رسیده است، افزود: از این تعداد ۵۶۲ مورد مربوط به شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره، ۴۱۴ مورد مربوط به شهرستان‌های مریوان و سرواباد، ۳۰۵ مورد بانه، ۳۶۲ مورد سقز، ۲۰۶ مورد بیجار و ۳۴۸ مورد نیز مربوط به قروه و دهگلان است.


وی از واقفان خواست، نیات خود را به سمت مسائل مورد نیاز جامعه از جمله کمک به بیماران خاص، کمک به ازدواج جوانان و سایر موضوعات سوق داده و باقیات و صالحات خود را دو چندان کنند.
استان کردستان دارای ۲ هزار و ۱۹۶۵ موقوفه با ۱۵ هزار و ۱۹۸ رقبه متصرفی، سه هزار و ۷۸ رقبه غیرمتصرفی و ۱۱۵ رقبه اشتراک و تولیت است.


۷۳۴۸ / ‏‬ ۳۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =